featured

12 yaşında üniversite bitiren çocuk bir sonraki hedefini belirledi: Pilot olacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan 12 yaşındaki Clovis Hung, üniversiteden mezun oldu. Üniversite hayatını çok sevdiğini söyleyen ve okulu Fullerton College’dan mezun olan en genç kişi unvanını alan Hung, bir sonraki maksadını 16 yaşında pilotluk lisansı almak olarak belirledi.

“BAŞARDIKLARIMLA NİTEKİM GURUR DUYUYORUM”

Annesinin, “Motivasyonu yüksek ve maksat odaklı” olarak tanımladığı Hung hakkında okuldaki biyoloji profesörü Kenneth Collins, “İlk başta yaş ve gelişimsel farklılıklar göz önüne alındığında öbür öğrencilerle nasıl bağlantı kuracağı konusunda biraz endişelendim fakat Collins, bu tasalarımı temelsiz çıkarttı. O, öteki öğrencilerin onu ciddiye alabileceği kadar olgun lakin küçük bir erkek kardeş üzere neşelendirecek kadar da çocuk” diye konuştu.

Yerel haber istasyonu KABC’ye konuşan Hung ise kendisinden yaşça büyük olan sınıf arkadaşları hakkında, “Bana küçük bir kardeş üzere davrandılar. Şimdiye kadar başardıklarımla nitekim gurur duyuyorum” tabirlerini kullandı. Okulundaki en genç mezun unvanını alan 12 yaşındaki Hung, bir sonraki gayesinin 16 yaşında pilotluk lisansı almak olduğunu söyledi.

12 yaşında üniversite bitiren çocuk bir sonraki hedefini belirledi: Pilot olacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir