featured

16 yaşındaki genç kız, herkesin gözü önünde bıçaklanarak öldürüldü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

16 yaşındaki bir kız, Pazar günü Hindistan’ın başşehri Delhi’deki kalabalık bir caddesinde zalimce bıçaklanarak öldürüldü. Bu olay, ülkedeki bayanların güvenliğini ve erkekler tarafından gerçekleştirilen şiddet konusunu tekrar gündeme getirdi.

ONLARCA İNSANIN İÇİNDE BIÇAKLADI

Yayınlanan görüntüde, saldırganın kurbanı tekraren bıçaklarken, birçok insanın yanından geçtiğini gösteriyor. Bir adamın müdahale etmeye çalıştığı, saldırganı kurbandan çekmeye çalıştığı lakin başaramadığı görülüyor.

BİR KUŞKULU TUTUKLANDI

Kimliği belirlenemeyen kurbanın cesedi, olayın gerçekleştiği Rohini mahallesinin kuzey Delhi bölgesi olan Shahbad Dairy alanında Pazar akşamı bulundu. Pazartesi öğlenden sonra, Hint polisi, cinayetle ilgili kuşkulu olan Sahil’in tutuklandığını söyledi.

“KIZIMIN ORGANLARI DIŞARI ÇIKMIŞ”

Delhi’nin Özel Polis Komiseri Deependra Pathak, birinci soruşturmanın sonucunda cinayetin bir çeşit aşk kabahatine işaret ettiğini Hint haber kanalı Times Now’a söyledi. CNN’ye konuşan kızın babası Janak Raj, “Kızının yerde yüzüstü yattığını, organlarının dışarı çıktığını ve başının ezilmiş olduğunu söyledi.

“YARDIM ETMEDİKLERİ İÇİN ÖFKELİYİM”

Acılı baba şunları söyledi: “Kimse kızıma yardım etmediği için çok öfkeliyim. Şayet ona yardım etmiş olsalardı, bugün hayatta olurdu. Ayrıyeten olayı görüntüye çeken seyirciler olduğunu da duydum. Şayet çığlık atmış olsalardı, kızıma yardımcı olurdu.”

TEPKİLER BÜYÜDÜ

Olay, Hindistan’da bayanları muhafaza konusunda ve saldırganları cezalandırma konusunda gereğince yaptırım yapılmadığı için yansıların büyümesine sebep oldu.

16 yaşındaki genç kız, herkesin gözü önünde bıçaklanarak öldürüldü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir