featured

19 yaşındaki Asiye’yi öldürdü, mahkemede dalga geçer gibi savunma yaptı: Sevmek ne zamandan beri suç oldu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ümit Karakoyun bulunduğu cezaevinden getirilirken başka sanık Mesut Gezer, Asiye Parıltı Atalay’ın ailesi ve avukatı duruşma salonunda hazır bulundu. Kelam hakkı verilen baba Bayram Atalay, sanığın 16 kere kabahat işlediğini ve cezasında indirim yapılmaması gerektiğini söyledi.

MÜTALAA AÇIKLANDI

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı temel hakkındaki mütalaasını açıkladı. Ümit Karakoyun’un Asiye Işık Atalay’ın kendisine bağırması, tükürmesi ve tokat atması üzerine tahrik altında kabahati işlediğini savunduğu belirtildi. Lakin kamera imgeleri ve olay yerinde bulunan şahidin, “Kızın sanığa küfür ettiğini duymadım, şayet etseydi çabucak konutumun altıydı duyardım. Kız daima yapma, etme diyordu” formunda beyanda bulunduğu, bu sebeple Ümit Karakoyun hakkında tahrik kararlarının uygulama imkanının bulunmadığı kaydedildi. Olay tarihinde ‘Kasten öldürme’ kabahatinin niteliklerinden olan ‘Kadına karşı’ hususu yürürlükte olmadığından Ümit Karakoyun’un ‘Kasten öldürme’ cürmünden müebbet mahpus ile cezalandırılması talep edildi. Mesut Gezer’in ‘Kasten öldürmeye yardım etme’ kabahatinden 15 yıldan 20 yıla kadar mahpus cezası istendi. Ayrıyeten her iki sanık için de ‘Ruhsatsız silah taşıma’ cürmünden farklı ayrı 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası istendi.

“SEVMEK NE VAKİTTEN BERİ KABAHAT OLDU”

Mütalaaya karşı kelam hakkı verilen Ümit Karakoyun ağlayarak, ‘Ben ne desem de kendimi tabir edemiyorum. Ben onu seviyordum. Ne vakitten beri sevmek saplantı oldu. Sevmek ne vakitten beri cürüm oldu. Mesut’un Allah belasını versin onun yüzünden oldu. Ben ailesinin acısını tazelemek istemiyorum. Onlardan çok özür diliyorum. Çok pişmanım” dedi. Mesut Gezer ise, kimseye yardım etmediğini kendisine iftira atıldığını söyledi. Mahkeme heyeti sanık avukatlarına mütalaaya karşı savunma yapmaları için müddet vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Ümit Karakoyun hakkında, ‘Kadına karşı taammüden öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet ve ‘Ruhsatsız silah bulundurma’ kabahatinden ise 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılması talep edildi. Sanık Mesut Gezer hakkında ise ‘Kasten öldürmeye azmettirme’ kabahatinden müebbet mahpus ve ‘Ruhsatsız silah bulundurma’ hatasından 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılması istendi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki
19 yaşındaki Asiye’yi öldürdü, mahkemede dalga geçer gibi savunma yaptı: Sevmek ne zamandan beri suç oldu?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir