featured

3 çocuk babasını öldürüp cansız bedenini çuvala koydular! Eşinin cenazedeki sözleri ise kahretti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ataşehir‘de sahibi olduğu iş yerinden kimliği belgisiz şahıslar tarafından arabaya bindirilerek götürülen 36 yaşındaki Metin Üreyil’in cesedi Üsküdar’da bir iş yerinde çuvala konulmuş halde bulunmuştu. Öldürülen Üreyil, teze nazaran darbedilmiş ve azap görmüştü. Metin Üreyil’in cenaze merasimi öğlen vaktinde Ataşehir’de bulunan Selman-ı Farisi Camii’nde gerçekleştirildi. Kılınan cenaze namazı sonrasında Metin Üreyil’in cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedildi. Metin Üreyil’in ailesi, cenaze merasiminde konuştu.

“EŞİM 5 GÜN EVVEL ÖLMÜŞ”

Metin Üreyil’in eşi Sinem Üreyil, “Eşim saat 13.47’de benim yanımdaydı. Mehmet Ali İpek‘i aradı. Hatta ben imajlı arama uygulaması üzerinden aradım. Ondan sonra Metin dedi ki, Abi dedi parayı verecek misin ‘Evet vereceğim. Akşam gel abi buluşalım’ dediler. Ondan sonra telefonu kapanıyor. Bir tane siyah bir araçla kapının önünden Metin alınıyor. Ondan sonra sırra kadem basıyor. Otomobilde üç kişi varlar. Mehmet Ali İpek de içeride. Eşimi saat 04.00’te öldürüyorlar başına silah sıkıp. Saat 04.00’ten sonra da artık hiçbir halde haber alınmıyor. Üç gün sonra 60 saatin sonunda polisler ulaşıyor. Eşim depoda bir çuvalın içinde meyyit bulunuyor. Sonra bize haber geliyor. Eşim 5 gün evvel ölmüş. Kocamın bunlardan 40 bin dolar alacağı vardı. Bu 40 bin dolar babasının parasıydı. Benim eşim kendi parası için bile gitmedi. Eşimin üzerindeki silahla benim eşimin başına sıkıp darbediyorlar. Elini kolunu bağladıklarını söylüyorlar lakin o kadarını bilmiyorum” dedi.

“SAKALLARINDAN TANIDIM”

Eşinin tanınmaz halde olduğunu belirten Üreyil, “Ben onu teşhis edemedim. Ben onu sakallarından tanıdım. Onların evlatları da yansın. Onlar da benim üzere otopsi kapısında kocalarını beklesinler. Benim üç tane çocuğum yetim kaldı. Benim çocuklarım babalarını istiyor, eşimin hiçbir cürmü yoktu. Onlarla bir arbedesi hasımlığı bile yoktu. Pek yeterli bir formda aradı. ‘Gel görüşelim’ dedi. Adam alıp götürdü kocamı. Bilerek yaptılar bunu. Mehmet Ali İpek’in 40 bin dolarlık senedi bende var, bunu isimli mercilere verdim. Hiçbir halde peşini bırakmayacağım. Arabayı kullanarak yardım istedi eşim Tabirlerini kullandı.

“BANA ANA DİYORDUN SEN BENİM OĞLUMU ÖLDÜRDÜN”

Anne Hürriyet Üreyil, “Oğlumu öldürdü. Ocağını söndürdü. Konutumda ekmeğimi yedi, gitti orada da oğlumu öldürdü. Sen oğluma nasıl kıydın Birebiri da sana gelsin. Benim ciğerim yandı. Benim oğluma sen azap çektirirken bana hiç acımadın mı Üç tane kızına acısaydın. Hani sen bana ana diyordun sen benim oğlumu öldürdün. Para senin olsaydı sen oğlumu bıraksaydın. Yaralı bıraksaydın, öldürmeseydin” dedi.

“ÜÇ TANE KIZI VARDI”

Baba Haydar Üreyil, “Beni öldüremediler oğlumu öldürdüler. Benim oğlumu en az 10 kişi öldürdü. Benim oğluma oyun oynadılar. Oğlumun düşmanlarını tanıyorum. Benim oğlumla ortak iş yaptılar, parasını vermeyip canını aldılar. Üç tane kızı vardı. İki yaşında, üç yaşında kızları vardı. biçiminde konuştu.

“ÖMÜR UZUNLUĞU MÜEBBET CEZASI ALSALAR DA İÇİMİZ SOĞUMAYACAK”

Üreyil’in kız kardeşi Seda Üreyil ise, “40 bin dolar alacağı vardı. 27 Mayıs Cumartesi günü 14.20’den itibaren telefonla ulaşamadık. Endişelendik. Mehmet Ali İpek’i aradık. O parayı iki hafta öncesinden verdiğini Metin’i görmediğini söyledi. Asayiş Şube tarafından alınan tabirlerde kendisinin Metin’le görüştüğü belirlendi. Ağabeyime azap çektirdi. Ondan sonra çuvala koyup, kendi apartmanının altındaki bodruma sakladı. Ağabeyimizin kanı yerde kalmayacak. Ömür uzunluğu müebbet cezası alsalar da içimiz soğumayacak. Onların da canları yansın” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel
3 çocuk babasını öldürüp cansız bedenini çuvala koydular! Eşinin cenazedeki sözleri ise kahretti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir