featured

4 kişinin öldüğü miras kavgasının perde arkası ortaya çıktı: Her şeyi paylaşmıştık ama o hep daha fazlasını istedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un Pendik ilçesinde miras hengamesi yüzünden çıkan hengamede 4 kişiyi öldürüp bir kişiyi yaralayan kuşkulu Özden Özkul ile 6 kişi adliyeye sevk edildi. Poliste verdiği tabirinde cürmünü itiraf eden 58 yaşındaki Özden Özkul, “Olay günü villanın önüne park edilen bir araba yüzünden ortamızda tartışma çıktı. Kendimi kaybetmişim” dedi.

AKRABALARINI KURŞUN YAĞMURUNA TUTTU

Pendik Yenişehir mahallesinde 8 Temmuz’da meydana gelen olayda, ortalarında miras yüzünden arbede bulunduğu öğrenilen 3 kardeş ve yakınları ortasında tartışma çıktı. Kısa müddette hengameye dönüşen olay sırasında bir anda silahını çeken Özden Özkul, kardeşi Osman Özkul (51), yengesi Dilek Özkul (45), yeğeni Efe Burak Özkul (25) ile akrabası Zafer Öztür’ü (48) kurşun yağmuruna tutularak öldürdü. Olayda Meltem Öztürk (35) de yaralanmıştı.

OLAYLA İLGİLİ 7 KİŞİ SORGULANDI

Cinayet Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada kuşkulu Özden Özkul, olay yerinde bulunan kardeşi İhtimam Özkul ve onlara misafirliğe gelen 5 şahısla birlikte gözaltına aldı. Şüphelilerin sorgusunu Asayiş Şube Müdürlüğü’nde yapıldı.

KARDEŞLER ORTASINDA FABRİKA VE ARAZİ PAYLAŞIMI

Polis soruşturma sonucunda, şüphelilerin iki yıl evvel birlikte çalıştırdıkları metal kaplama fabrikasını ortalarında paylaştırmaya karar verdiklerini tespit etti. Bu paylaşım sırasında Ordu’da bulunan birtakım toprakları de ortalarında paylaştıran 3 kardeşin, anlaşarak bu paylaşımı bitirdikleri öğrenildi. Lakin bir müddet sonra Osman Özkul’un bu paylaşım sırasında haksızlığa uğradığını düşünerek kardeşleriyle tartışmaya başladığı öğrenildi.

KAVGA ARABA PARK ETME YÜZÜNDEN ÇIKMIŞ

Olay günü sahibi oldukları yan yana villalarda bir arabanın park edilmesi yüzünden 3 kardeş ortasında yine tartışma yaşandığı, öteki aile üyelerinin de iştirakiyle olayın kısa müddette arbedeye dönüştüğü belirlendi. Bu arbede sırasında bir anda silahını çeken Özden Özkul’un evvel akrabası Zafer Öztürk’ü, akabinde kardeşi Osman Özkul’u, daha sonra yengesi Dilek Özkul’u ve yeğeni Efe Burak Özkul’u kurşun yağmuruna tutarak öldürdüğü tespit edildi.

“MİRASI PAYLAŞTIK FAKAT O DAİMA DAHA FAZLASINI İSTEDİ”

Cinayet Ofis Amirliğinde verdiği tabirinde cürmünü itiraf eden Özden Özkul’un, “Şirketimizi ve babamdan kalan malları anlaşarak ortamızda paylaştırmıştık. Evvelce her şey düzgündü. Lakin daha sonra Osman, daha fazla hisse almak için bizimle tartışmaya başladı. Bu nedenle ortamızda daima hengame çıkıyordu. Olay günü kardeşim Özel Özkul’un arabasını çektiği yer yüzünden Osman bağırmaya başladı. Olay kısa müddette hengameye dönüştü. Bir anlık öfkeyle kendimi kaybetmişim” dediği öğrenildi.

Poliste süreçleri tamamlanan kuşkulu ve gözaltında tutulan öbür 6 kişi geniş güvenlik tedbirleri alınarak adliyeye sevk edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel
4 kişinin öldüğü miras kavgasının perde arkası ortaya çıktı: Her şeyi paylaşmıştık ama o hep daha fazlasını istedi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir