featured

540 Hz monitör ve dünyanın en iyi ekran kartı ROG Matrix!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ASUS, Computex 2023 etkinliğinde, yeni monitörler, dizüstü bilgisayarlar, heyecan verici yeni modeller ve sürdürülebilirlik alanında elde edilen muvaffakiyetler da dahil olmak üzere inanılmaz yeniliklerini sergiliyor. ASUS ve Republic of Gamers (ROG) stantlarında ziyaretçiler, birçok yeni eseri şahsen deneme talihine sahip oldu. ASUS, son kullanıcı eserlerinden iş dünyası ve sıhhat kesimi için geliştirilen aygıtlara kadar her alanda yeniliklerini tanıttı.

540 Hz monitör ve dünyanın en âlâ ekran kartı ROG Matrix!

ASUS ayrıyeten sürdürülebilirlik alanında elde ettiği en son muvaffakiyetleri ve bunları eser dizaynlarına nasıl entegre ettiğini de gözler önüne serecek. Müşterilere ASUS eserlerinin karbon emisyonunu düzenleyerek daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunma imkanı sunan yeni ASUS Carbon Partner Services tahlili hakkında bilgiler paylaşıldı.

ASUS standında sergilenecek öbür yenilikler ortasında tarza, sürdürülebilirliğe ve performansa ehemmiyet veren kullanıcılar için tasarlanan yeni ASUS VU serisi monitörler de yer alıyor.

Oyuncular için ise ROG, oyuncu dizüstü bilgisayarları, sistem bileşenleri, oyuncu monitörleri, router’lar ve daha fazlasını içeren birçok yeni modeli tanıtacak. Yenilikler yalnızca eserlerle sonlu değil. ROG’un akıllı soğutma teknolojisi ve heyecan verici Nebula HDR ekranları da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Ziyaretçiler ayrıyeten taşınabilir oyun tecrübesini yepisyeni bir düzeye çıkaran yeni ROG Ally el konsolunu deneme fırsatı bulacaklar.

GPU’yu sıvı metal ile soğutarak inanılmaz sürat aşırtma kapasitesi kazandıran birinci sıvı soğutmalı ekran kartı ROG Matrix RTX™ 4090 da ziyaretçilerin şahsen görebilecekleri yeni eserler ortasında yer alacak. Şık tasarımı ve son teknoloji AIO termal tahliliyle bu kart, gelişmiş PC sistemleri için ülküdür.

Sergilenecek öbür bir yeni eser ise ROG Swift OLED PG49WCD monitördür. Bu 49 inçlik üstün ultra geniş (5120 x 1440) QD-OLED ekran, 1800R kavis, 144 Hz yenileme suratı ve 0,03 ms reaksiyon müddetiyle rekabetçi oyunlarda etkileyici bir tecrübe sunar. Bu monitörde, özel soğutma bloğu ve QD-OLED panelin ardına yerleştirilen grafen sinema sayesinde ısı daha güzel uzaklaştırılır ve manzara izi kalma riski azalır.

ASUS ROG ve NVIDIA®, hareket bulanıklığını önlemek için geliştirdikleri en son teknoloji olan G-SYNC ULMB 2’yi bir aygıt yazılımı güncellemesiyle ROG Swift 360 Hz PG27AQN modeline getiriyor. 1000 Hz’in üzerinde faal hareket netliği ile ULMB 2, rekabetçi oyuncular için hareket bulanıklığını son derece düşük bir düzeye indirir, art aydınlatmanın yenileme süratiyle senkronize olmasını sağlar, yepyeni ULMB’ye kıyasla parlaklığı büyük ölçüde artırır ve karışma yahut çift manzarayı maniler. ULMB 2, bunları gerçekleştirmek için “Vertical Dependent Overdrive” ismi verilen özel bir teknik kullanır. Böylelikle art aydınlatma, tüm pikseller hakikat rengi gösterdiğinde açılır.

ASUS ve ROG, Computex 2023 stantlarında 30 Mayıs – 2 Haziran tarihleri ortasında ziyaretçilere açık olacak. ASUS stantı Taipei Nangang Exhibition Hall 1, 4F, M0510’da (ASUS) ve ROG stantı ise M0810’da yer alacak.

540 Hz monitör ve dünyanın en iyi ekran kartı ROG Matrix!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir