featured

6284 çıkmazı! Özlem Zengin “Kırmızı çizgimizdir” dedi ama Fatih Erbakan değiştirmekte kararlı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM’deki yeni yasama periyodu dün yemin merasimi ile başladı. Meclis’te gerçekleşen CNN TÜRK canlı yayınında Dicle Canova’ya konuşan Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimini kıymetlendirdi.

ZENGİN, “KIRMIZI ÇİZGİMİZ” DEMİŞTİ

Erbakan’a daha sonra “Kadınlara yönelik şiddetle alakalı 6284 sayılı kanunun çabucak değişmesi istikametinde bir teşebbüste bulunacak mısınız? Hasret Varlıklı ‘bizim kırmızı çizgimiz’ demişti. AK Parti’nin Küme Başkanvekili olacak, o denli görünüyor. Bugün karşılaştınız mı, el sıkıştınız mı? Hasret Hanım’la karşılaştığınız da söylemek istediğiniz bir şey var mı?” sorusuna da karşılık verdi.

“HAŞA BİR AYET DEĞİL”

Erbakan, “Yok, karşılaşmadık. Hasret Hanım’ın orada kastettiği bana kalırsa, bayana şiddet konusu kırmızı çizgi, 6284 haşa bir ayet değil. Avrupa’dan ihraç edilmiş bir kanun. Bunun eksiğinin gediğinin giderilmesi yanlışı varsa düzeltilmesi pek tabi. Fakat ‘kadına şiddet konusu kırmızı çizgimizdir’ dediğini düşünüyorum. Bu türlü bir noktada da bizde tıpkı formda bayana değil yalnızca bütün canlılara hayvanlara, tabiata, tabiata… Şiddet bizim inancımıza alışılmamış. Bu türlü bir şeyin kabul edilmesi, onaylanması mümkün olamaz. Bizim 6284 ile ilgili söylediğimiz birtakım aksaklıkları ve eksiklikleri nedeniyle mağduriyetlere yol açıyor. Bir sefer hatanın ispat edilmesi ortada yok. Yalnızca beyana dayalı bir biçimde, bayanın beyanıyla… Doğal mağdurun beyanı. Birebir biçimde erkeğe de bu hak verilmiş. Biz yalnızca bayanın bu hakkı var diye karşı çıkmıyoruz erkek de, hanımım bana şiddet uyguladı, desem benim de beyanım geçerli fakat bu olmamalı. Tez sahibinin savını ispatlaması lazım.” dedi.

6284 çıkmazı! Özlem Zengin “Kırmızı çizgimizdir” dedi ama Fatih Erbakan değiştirmekte kararlı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir