6’lı masanın adayı için bomba kulis Sevilay Yılman kesin diyerek tarihi de verdi

ANKARA Bilkent Otel’de pazartesi günü düzenlenen 6’lı masanın ortak toplantısına katılan Sevilay Yılman’dan kulis bilgileri geldi. Toplantıdan ‘netleştirdiği’ bir bilgiyi paylaşan Sevilay Yılman, ‘aday ne zaman açıklanacak’ sorusunun yanıtını verdi. 

Türkiye genel seçimleri eğer değişiklik yapılmazsa 2023 yılı Haziran ayında yapılacak. 6’lı masa ise hala adayını belirlemiş değil. Peki aday ne zaman açıklanacak? İşte bu sorunun yanıtını Sevilay Yılmaz köşe yazısında şöyle aktardı:

-Herkesin, hepimizin aklında olan ama bir türlü cevabını alamadığı; “Aday ne zaman açıklanacak?” sorusunun yanıtını öğrendim gibi. Eğer sonradan bir plan değişikliği olmaz ise… Ki, olacağını pek sanmıyorum. Çünkü tüm liderlerin ortak kanaati olduğu aktarıldı tarafıma. 6’lı masanın adayının seçime 2 ay kala deklare edilmesi planlanıyor. 

-Yani normal tarihinde olacaksa seçim, aday Nisan gibi açıklanacak! İddia edildiği gibi Mayıs’a çekilecekse de, Şubat gibi açıklanacak!

Kim ne diyor Ankara’da, masada bulunan partililerin arasında? Ona da diyeceğim şu; “Medyaya yansıyanlar konuşuluyor. Herkesin kendince bir fikri, bir yorumu var adayın kim olacağına dair ama size net söylüyorum; Adayın kim olduğu gerçekten de şu an belli değil! Buna CHP çevrelerini de dahil ediyorum!” Yani değerli okurum… Masanın adayı şu olur, bu olur ya da şu olmalı, bu olmalı mealinde yazılan, konuşulan her şey şu an farazi! Sadece senaryo…

Yorum yapın