featured

ABD’de 8 yaşındaki kızın ölümünde skandal: 9 kez hastane talebinde bulunmuşlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Meksika hududundan kaçak yollarla ülkeye girmeye çalışan aile, sonu geçtikten sonra ABD Hudut Devriyesi yetkililerine teslim oldu. ABD’li yetkililerin gözaltına aldığı aile, gözaltındayken sıhhat meseleleri çıkan sekiz yaşındaki kızlarıyla ilgili hastane talebinde bulundu.

3 GÜNDE 9 HASTANE TALEBİ

8 yaşındaki kız çocuğunun ailesi, çocuklarının, “ateş, grip ve ağrı” şikayetlerini tekraren yetkililere ileterek hastaneye gitmeleri gerektiklerini iletti. Durumu araştırmak için görevlendirilen müfettişler, ailenin üç gün içerisinde dokuz kere tıpkı şikayette bulunduğunu raporladı.

“KIZIM BİR BUÇUK GÜN NEFES ALAMADI”

Ateşi yeterlice yükselen 8 yaşındaki Alvarez’in tedavisine, grip ve ateş düşürücü ilaçlarının yanı sıra buz ve soğuk duş formülüyle devam edildi. Alvarez’in ailesi bir hafta evvel hududu geçtikten sonra teslim oldukları vakit yetkililere çocuklarının tıbbi geçmişiyle ilgili bilgi verdi. Verilen bilgilerde Alvarez’in, doğuştan kalp hastası olduğu bilgisi de yer alıyordu. Müffetişlerin raporunda, hudut vazifelilerinin bu durumu göz önünde bulundurmadığına dikkat çekildi.

Alvarez’in ailesi, ABD’de bir haber

ABD’de 8 yaşındaki kızın ölümünde skandal: 9 kez hastane talebinde bulunmuşlar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir