ABD’de bile daha pahalı: Yurtdışında en ucuza iPhone 14 alabileceğiniz ülkeler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hem ülkemiz hem de dünyada artan kur ve vergi oranları sebebiyle iPhone fiyatları her geçen gün artıyor. Bu durum global manada tüm tüketicileri daha uygun fiyatlı satın alım seçeneklerine yönlendiriyor. Bilhassa Türkiye’de bu seçeneklerden biri de iPhone 14‘ü yurtdışından satın almak. Pekala hangi ülkelerden almak daha avantajlı? En ucuz iPhone 14 hangi ülkede satılıyor? İşte en ucuz yurtdışı iPhone 14 fiyatları ilez ilgili detaylar…

Bazıları Apple’ın anavatanı ABD’den bile ucuz!

Öncelikle haberimizde geçen ülkelerde resmi olan Apple Store satış fiyatlarını baz aldık. Yani buradaki fiyatlar o ülkelerdeki Apple Store mağazalarından sıfır kapalı kutu biçiminde bir iPhone 14 almak istediğinizde ödeyeceğiniz fiyatlardır.

Öncelikle karşılaştırmaya Türkiye ve markanın anavatanı Amerika Birleşik Devletleri’nden başlayalım. Türkiye maalesef dünyada iPhone 14’ün en değerliye satıldığı ülke. Dolar bazında düşündüğümüzde 1500 dolar üzere bir fiyata satılmakta. Brezilya ise 21 dolar farkla Türkiye’nin üstünde yer alıyor. Velhasıl iPhone 14’ün en değerliye satıldığı ülke Brezilya ve onu çabucak gerisinden Türkiye takip ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeyse durum bölgeden bölgeye değişiyor. Zira her bölgenin kendine nazaran bir vergilendirme sistemi var. Bu mevzuyu dikkate aldığımızda Amerika’da bir iPhone 14 almak istediğinizde en az 850 dolar ödemeniz gerekli. Haberimizde 850 dolar fiyat etiketini baz alacağız.

Şimdiyse iPhone 14’ün en ucuza satıldığı ülkelere geldi sıra. Birinci sırada Avusturalya bulunmakta. Avusturalya’dan bir iPhone 14 almak istediğinizde Apple Store çalışanı sizden 848 dolar isteyecektir. İkinci sıradaysa Çin ve Güney Kore geliyor. Bu iki ülkede de iPhone 14 almak istediğinizde 857 dolar talep edilecektir. Tayvan ve Japonya’da ABD’ye nazaran uygun fiyatlı seçenekler ortasında sayılıyor. İki ülkede de fiyatlar bölgeden bölgeye fark etse de iPhone 14 830 ile 840 dolar ortasında bir fiyata satılıyor.

Bahsi geçen ülkelerden aygıtları almak istediğiniz takdirde TL cinsinden fiyatı bulmak için şu adımları izleyin:

  1. Telefonu almak istediğiniz ülkenin resmi Apple Store fiyatını baz alın.
  2. Daha sonra resmi fiyatı yeni kur ile çarparak TL bedelini bulun.
  3. Bulduğunuz pahaya Türkiye Cumhuriyeti’nin pasaport kayıt süreci fiyatını ekleyin. Bu da 6 bin 91 TL’ye tekabül etmekte.

Peki siz yurtdışı iPhone 14 fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

ABD’de bile daha pahalı: Yurtdışında en ucuza iPhone 14 alabileceğiniz ülkeler!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir