featured

ABD’nin Cleveland şehrinde iki haftada 30 çocuk kayboldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Cleveland kentinde Mayıs’ın birinci iki haftasında 30 çocuk kayboldu. Newburgh Heights Polis Şefi John Mahoy, 2023 yılında yaşanan kayıpların eşi gibisi görülmemiş seviyeye ulaştığını belirtip ihtarda bulundu.

ÇETE FAALİYETİ VE UYUŞTURUCU TİCARETİ ŞÜPHESİ

Cleveland polisi, iki haftada 30 çocuğun kaybolması üzerine bölgede operasyon başlattı. Çoğunluğu kaçak olan çocukların ortasında çete faaliyetlerine ya da uyuşturucu ticaretine karışmış olabilecek çocuklar bulunabileceği yahut kimilerinin kaçırılmış olabileceği varsayım ediliyor.

Bölgede kaybolan kimi gençlerin, insanları aldatmaya yönelik faaliyetlerde bulunan bireylerin kurbanı olabileceği düşünülüyor. Kayıpların artması, çocukların fotoğraflarının eksikliği ve kayıpların birçoklarının halk tarafından fark edilmemesi nedeniyle çalışmaların güç olması öngörülüyor.

ABD POLİSİ OPERASYON BAŞLATTI

Kuzey Ohio’daki kayıplarla uğraş etmek için ABD polisi, 30 kayıp çocuğu bulmayı amaçlayan bir operasyon başlattı. Cleveland Missing isimli kuruluşun kurucusu Sylvia Colon, ailelerin bu durumları ciddiye almasını ve kaybolan çocukları kurtarmak için travmayı aşmaları gerektiğini belirtti.

ABD’nin Cleveland şehrinde iki haftada 30 çocuk kayboldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir