Adobe Photoshop, yapay zeka desteği alıyor! İşte özellikleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adobe, yapay zeka dünyasına giriş yapan son şirket oldu. Photoshop için yayınlanan yeni güncellemede Adobe Firefly’ın kullanıma sunulmasıyla fotoğraf düzenleme dünyasına yapay zeka dahil edildi. Generative Fill isimli yenilikçi bir araç, imajları yapay zeka takviyesiyle değiştirmeye müsaade veriyor.

Photoshop için yapay zeka takviyeli Generative Fill nasıl kullanılır?

Adobe’nin yeni özelliği, uygulamanın fotoğraf düzenleme araçlarını yapay zeka ile birleştiriyor. Generative Fıll (Üretken Tamamlama) özelliği sayesinde bir fotoğrafa yeni öğeler eklemek, imaj sonlarını genişletmek ve gerçekçi yansımalar oluşturmak mümkün.

Adobe Firefly kapsamında sunulan güncellemenin en kıymetli modülü, Generative Fill aracı oldu. Kullanıcılar, bir imajın muhakkak bir kısmını seçerek ve o bölge için açıklama girerek yeni şeyler oluşturabilir. Yapay zeka, kullanıcının isteğini tahlil ederek potansiyel tamamlar öneriyor.

Generative Fill’in dikkat çeken bir öbür yanı ise manzaralara yeni objeler ekleyebilmesi. Örneğin Adobe, portre modunda çekilmiş bir çiçeğin yanına emsal çiçekler yerleştirmeyi başardı. Diğer bir örnekte ise araç, köpeğin koştuğu yola su birikintisi, çit ve kamyon ekledi. Bilhassa su birikintisinin yansıması dikkat çekiyor.

Adobe Firefly, istenmeyen objelerin kaldırılması için de değerli geliştirmelere sahip. Photoshop’un Kaldır aracı, karmaşık art planlarda gerçekliği korurken objeleri kesmek için yapay zekadan yararlanıyor.

Öte yandan Adobe Firefly, yapay zeka takviyeli akıllı öneriler sunarak düzenleme sürecini kolaylaştıracak. Kullanıcılar isterse manzara düzenlemeleri üzerinde daha hassas ayarlar yapabilecek. Adobe, yapay zeka eğitimi için yalnızca stok fotoğrafları kullandığını ve telif hakkı ihlalinde bulunmadığını söyledi.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Adobe Photoshop, yapay zeka desteği alıyor! İşte özellikleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir