featured

AirPods’unuz çalışmıyor mu? İşte uygulayabileceğiniz çözümler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çağın gerekleriyle birlikte neredeyse herkes kablosuz, bluetooth kulaklık tecrübesine alıştı. Bugün dışarı çıktığınızda birçok kişinin kulağında Apple AirPods üzere kablosuz kulaklık görmek mümkün. Lakin bu kulaklıklarla birlikte yeni sıkıntılar da hayatımıza girdi. Pekala bu meselelerden en yaygın olanları nasıl basitçe çözülür? İşte “AirPods çalışmıyor kod isimli problemleri ve tahlillerinin detayları…

AirPods’unuz çalışmıyorsa bu adımları izleyin!

Bu mevzuda başa gelecek en yaygın problemlerden biri: “AirPods kutusu şarj oluyor lakin kulaklıklar şarj olmuyor” sıkıntısıdır. Pekala bu sorun nasıl çözülür? Öncelikle kutunun şarj olduğundan emin olduktan sonra kulaklıkları kutuya koyun ve iPhone’unuzdan şarj durumlarını denetim edin. Kulaklıklar şarj olmuyorsa kolonyalı bir mendil ile kulaklıkların uçlarını ve kutunun şarj ettiği yerleri temizleyin. Bu sayede şarj uçlarında bulunan oksitlenmeler ve pislikler temizlenecektir.

Şarj sıkıntılarından bir başkasıysa: “Kulaklıklar şarj oluyor fakat AirPods kutusu şarj olmuyor.” Bu sorunun en temel kaynağı kutunun şarj girişidir. Aygıtınızın şarj girişinin gereğince pak olduğundan emin olun. Muhtemelen sorun çözülecektir.

AirPods problemlerinden bir başkasıysa pek çok kullanıcının başına gelen: “AirPods kulaklıkların biri çalışıyor fakat başkası çalışmıyor!” sıkıntısıdır. Peki bu sorun nasıl çözülür? Öncelikle her iki kulaklığında şarj olduğundan emin olun. Kulaklıklardan biri şarj olmuyorsa üstteki adımı deneyin. Sorun şarj ile ilgili değilse kulaklığınızın içi çok kirlenmiş olabilir. Onu temizleyin ve tekrar deneyin. Bunlardan hiçbiri işe yaramazsa aygıtınızı Apple Teknik Servislerine gönderin.

Rehberimizde yer vereceğimiz son sorunsa: “AirPods telefonuma bağlanmıyor!” meselesidir. Bu sorun genel olarak AirPods’ları bir iPhone’a daha sonra Windows bir bilgisayara daha sonra iPad’e üzere birçok farklı aygıtı art geriye bağlamaktan kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmeninse çok kolay bir yolu var. AirPods’unuzu sıfırlayın.

AirPods nasıl sıfırlanır?

  1. Her iki kulaklığı da kutuya koyun.
  2. Daha sonra telefonunuzda ve bağladığınız tüm aygıtların bluetoothlarında “bu aygıtı unut” diyerek AirPods’u kaldırın.
  3. Son olaraksa AirPods’un ardında yer alan tuşa beyaz ışık yanana kadar basın. Daha sonra tekrar aygıtınıza bağlayın.

Peki siz “AirPods’unuz çalışmıyor mu?” rehberimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

AirPods’unuz çalışmıyor mu? İşte uygulayabileceğiniz çözümler!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir