featured

AK Parti’den heyecanlandıran açıklamada: Meclis’in ilk işi asgari ücret zammı, memur ve emekli maaşları olacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Küme başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, katıldığı canlı yayında seçim sonrası vaatlerin gerçekleşmesini bekleyen vatandaşları heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu.

“BÜTÜN TAAHHÜTLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ”

Milletvekillerinin TBMM’de yemin etmesinin akabinde çabucak aşikâr başlı bahislere ele alacaklarını duyuran Akbaşoğlu, “En düşük memur maaşlarının 22 bin TL net olacağıyla ilgili bir açıklamamız vardı. Temmuz artırımı geliyor biliyorsunuz. Hem minimum fiyatla ilgili çok bedelli toplum kesitlerine ait hem de memurlarımız hem de tüm emeklilerimiz SSK Bağ-Kur emekli sandığına natürel bütün emeklilerimizi de kapsayacak halde bütün bu taahhütlerimizi inşallah yerine getireceğiz.” dedi.

“MECLİS’İN GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIZ”

AK Partili isim kelamlarını şöyle sürdürdü: “Ev bayanlarının emekli olmasına taban hazırlayan düzenlemeyi de yapacağız. Evlenecek gençlere de dayanak verilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız anketleri yerle bir etmiştir, verdiğimiz vaatleri en kısa müddette gerçekleştireceğiz. Kurullarımızı oluşturacağız ve bu hususla ilgili kanun teklifini teknik manada ilgili bakanlıklarla çalışıp milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Meclis’in gündemine getireceğiz. Çabucak kuruldan geçirip genel şura iradesine sunma gayesindeyiz.”

AK Parti’den heyecanlandıran açıklamada: Meclis’in ilk işi asgari ücret zammı, memur ve emekli maaşları olacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir