featured

AK Partili Akbaşoğlu’ndan asgari ücret ve emekli maaşı çıkışı: Beklenti mutlaka karşılanacaktır

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yeni Kabine’yle yapılan birinci toplantının akabinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Emeklilerin maaşlarını ve bayram ikramiyelerini inşallah bayram öncesi ödeyeceğiz.Asgari fiyat tespit kurulumuz çalışmalarına başlıyor.” sözlerini kullandı.

“İLK İŞİMİZ OLACAK”

Milyonlarca insan gelişmeleri dikkatle takip ederken HaberTürk’e konuşan AK Parti Küme Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, “İlk yapacağımız işlerden biri minimum fiyatla ilgili ve memur maaşlarının artışıyla ilgili düzenlemeleri Meclis’in gündemine getirmektir. Bunun için birinci adım Meclis Liderimizin bugün seçilmesi sonra da başkanlık divanının oluşması akabinde da komitelerin belirlenmesidir.” dedi.

“MEMUR MAAŞLARINA DA YANSIYACAK”

Akbaşoğlu’nun açıklamalarından satır başları: “Öncelikli olarak kurul oluşturacağız. Mümkün TBMM Lideri 3. cinste seçilecektir. 301 oyu alan seçilecek. Ardından başkanlık divanı oluşturulacak, komiteler oluşturulacak. Zati bu mevzuda bakanlıklarımızın çalışmaları kelam konusu. Enflasyon oranının dikkate alınması kelam konusu biz de malum refah hissesini da buraya ek ediyoruz. O çerçevede oluşacak oran memur maaşlarına yansıyacak.

“HAZİRAN ENFLASYON ORANININ BELİRLENMESİ GEREKİYOR”

Ne vaadettiysek yapan bir partiyiz. Cumhurbaşkanımızın vaadi de gerçekleşecektir. Minimum fiyata yapılacak artırım oranı ve en düşük memur maaşının 22 bin TL’ye çıkarılmasıyla ilgili kanun teklifimizi kurullar oluşur oluşmaz ortaya koyacağız. Tabi Haziran ayının da enflasyon oranının ortaya çıkması gerekiyor.

“İNSANLARIMIZIN BEKLENTİSİ KESİNLİKLE KARŞILANACAKTIR”

Refah farkını da birlikte kıymetlendirmemiz gerekiyor. İnsanlarımızın beklentisi kesinlikle karşılanacaktır. Alım gücü temeldir. Emeklileri de kapsayacak formda çalışanlarımızı şad edecek yaklaşımı bir ay içerisinde görmüş olacağız.”

AK Partili Akbaşoğlu’ndan asgari ücret ve emekli maaşı çıkışı: Beklenti mutlaka karşılanacaktır

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir