featured

“Akşener sessiz kaldı” söylemlerine bir yorum da AK Partili Numan Kurtulmuş’tan: ‘Ben demiştim’ haleti ruhiye içinde olabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Seçimle ilgili kıymetli bildiriler veren Kurtulmuş, “Biz seçmenin tercihine hürmet duyarız. Birinci tıbbın kesin galibi Erdoğan’dır. AK Parti’de CHP’ye fark atmıştır. Sonuçta cumhurbaşkanı seçilebilmek için 50+1 gerekir. İkinci tıpta Cumhurbaşkanımız oylarını artırarak cumhurbaşkanı seçilecektir.” dedi.

“HEZİMET İÇERİSİNDELER”

Kurtulmuş; 14 Mayıs seçim gecesinin akabinde 3 günlük bir sessizliğe bürünen ve Kılıçdaroğlu’na özel takviye açıklaması yapmayan ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener’e de değindi. Bu bahiste yorum yapmak istemediğini belirten Kurtulmuş, “Hakikaten bunu konuşmak istemem. Sonuçta bir partinin genel lideri. Millet onlara seçim ‘Tayyip Erdoğan’ı bırakmıyorum’ dedi. Bu tablo sonrası büyük bir hezimet içindeler. Sayın Akşener, masadan kalkmış, adayı beğenmediğini söylemiş birisi. Artık Akşener, “ben dememiş miydim” haleti ruhiye içinde olabilir.” tabirlerini kullandı.

“İNSANLARLA DALGA GEÇTİLER”

Kurtulmuş açıklamalarına şöyle devam etti: “Depremzedelere karşı takınılan hal iğrençtir. İnsanların meskenleri, geçmişleri yok olmuş ve tüm Türkiye seferber olmuş. Yobaz bir zihniyet bu zihniyet. Kendilerine oy vermeyenlere makarna baş dediler. Beşerlerle dalga geçtiler. Bunlar da CHP seçmeninin tamamını oluşturmuyor. Kendileri üzere düşünmeyenlere hakaret ettiler.

“CUMHURBAŞKANIMIZ DAHA FAZLA OYLA SEÇİLECEK”

Bundan sonra daha pratik bir strateji oluşturmak için uğraş ediyoruz. Milletin gündeminde olup da AK Parti’nin masasında olmayan hiçbir şey yoktur. Gençler konusunda toplumsal medya üzerinden oluşturulan bir algı var. Z kümesi bilmem ne… Türkiye’de gençleri harfler üzerinden belirlendirmeyin dedik. AK Parti’nin gençlerle ilgili kaygısı yok. Amaç 50+1’dir lakin cumhurbaşkanımız daha fazla oyla seçilecektir.”

“Akşener sessiz kaldı” söylemlerine bir yorum da AK Partili Numan Kurtulmuş’tan: ‘Ben demiştim’ haleti ruhiye içinde olabilir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir