featured

Alkol alınan masada kız çocuğunu oynatmışlardı! Aile avukatı “Yanlış yorumlandı” diyerek infial yaratan videonun arka planını anlattı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri””””de, 25 gün evvel toplumsal medya hesabında yapılan bir paylaşımda 7 yaşındaki D.D.””””nin alkol alınan masanın üzerine çıkarılarak oynatıldığı manzaralarla ilgili, kız çocuğunun aile avukatı Mustafa Temmuz Ceyhan açıklamalarda bulundu. Ceyhan, “Olay büsbütün kamuoyu tarafından yanlış yorumlanmıştır. Çocuğun annesi ve babasının bir şikayeti yok. Mevzuyla ilgili 4 gözaltı gerçekleşti. Bu gözaltı sonuçlarında da hem savcılık makamı hem ilgili kurumlar, gözaltına alınan şahısların küçük kız çocuğunun birinci derecede akrabası olduklarından ve tıpkı vakitte ortada rastgele bir kabahat teşkil eden bir aksiyonun gerçekleşmediğinin anlaşılmasıyla bu şahıslar hür bırakılmıştır” dedi.

VİDEO İNFİAL YARATTI

Kentte yapılan düğünde bir kişi toplumsal medya hesabından, D.D. isimli kız çocuğunun alkol alınan masa üzerinde oynatıldığı manzaraları paylaştı. Toplumsal medyada paylaşılan imgeler binlerce sefer izlendi ve birçok kişi tarafından reaksiyon topladı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, manzaralarda yer alan 4 kişiyi gözaltına alındı. Kız çocuğunun yakın akrabası olduğu öğrenilen şüpheliler, hür bırakıldı. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından muhafaza altına alınma kararı çıkan D.D. ise şimdi bulunamadı.

“ROMAN ASILLI VATANDAŞLARIMIZIN DÜĞÜNÜNDE ÇEKİLMİŞ GÖRÜNTÜLER”

Konuyla ilgili açıklama yapan kız çocuğunun aile avukatı Mustafa Temmuz Ceyhan, “Kamuoyunda bir görüntünün, toplumsal medyaya servis edilmesi sonucunda küçük bir kız çocuğunun mağdur olduğu argümanı sonucunda yapılan soruşturmada küçük kız çocuğu ve ailesinin vekilliğini üstlendim. Olay büsbütün kamuoyu tarafından yanlış yorumlanmıştır. Natürel ki kamuoyumuzun küçük bir kız çocuğunun mağdur olma ihtimalini gözeterek gerekli yansıyı göstermesi doğrudur. Ancak kamuoyu tarafından olayın somut gerçeği yanlış anlaşılmıştır. Olay, yalnızca büsbütün akrabalardan oluşan bir düğün ortamında, bilhassa kıymet arz ediyor ki Roman asıllı Türkiye vatandaşlarımızın bir düğününde çekilmiş görüntülerdir” diye konuştu.

“ÇOCUĞUN ANNESİ VE BABASININ BİR ŞİKAYETİ YOK”

Düğünde bulunan herkesin yakın derecede akraba olduklarını belirten Ceyhan, “Hiçbir etnik köken, din, lisan ve ırk, küçük bir kız çocuğunun alkollü bir ortamda bulunmasını yasallaştıramaz. Lakin mevcut olayda katiyen rastgele istismar yahut öbür tezler üzere somut bir durum mevcut değildir. Anlık olarak küçük kız çocuğunun masada bulunuyor. Oradaki masada bulunan herkes kız çocuğunun yakın derecede akrabası. Çocuğun annesi ve babasının bir şikayeti yok. Bahisle ilgili 4 gözaltı gerçekleşti. Bu gözaltı sonuçlarında da hem savcılık makamı hem ilgili kurumlar, gözaltına alınan şahısların küçük kız çocuğunun birinci derecede akrabası olduklarından ve birebir vakitte ortada rastgele bir hata teşkil eden bir aksiyonun gerçekleşmediğinin anlaşılması sonrasında bu bireyler özgür bırakılmıştır. Şu an evrakta bilinmeyen kararı da mevcut. O yüzden ilgili süreçler kurumlarımız tarafından hassasiyetle devam ettiriliyor. Bu mevzuda ailenin rastgele bir ihmali mevcut değildir. İlgili şahısların sözü alınması sonrasında ailenin rastgele bir ihtimam ve bakma yükümlülüğünü ihlal etmediği de gerekli makamlar tarafından anlaşılmış bulunmaktadır” sözlerini kullandı.

“İSTİSMAR YAHUT HATA TEŞKİL EDEN BİR AKSİYON BULUNMADIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Ceyhan şöyle devam etti: “Uzun yıllar boyunca hem Türkiye televizyonlarımızda hem de kamuoyumuzda olsun, Roman vatandaşlarımız kabul görmüştür. Hatta Roman vatandaşlarımızın hakkında diziler, sinemalar çekilmiştir. Roman vatandaşlarımızın etnik kökenleri, ömür şekilleri yeterince dans ve müziğe olan ilgileri herkes tarafından bilinmekte. Bundan ötürü Roman vatandaşlarımızın yaşama halleri göz önüne alındığında hiçbir istismarın mevcut olmadığı bir durum ortaya gelmiştir. Lakin bu düğünün yalnızca muhakkak bir kısmının toplumsal medyaya servis edilmiş olması kamuoyundaki çocuklarımıza karşı hassasiyetle yan yana gelince bu türlü bir reaksiyona neden olmuştur. Ama mevcut durumda rastgele bir istismar yahut kabahat teşkil eden ayrıca bir aksiyon bulunmadığı hem ilgili kurumlarımızca hem de alınan beyanlarla ortaya çıkmıştır.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Furkan Kavuklu – Yeni
Alkol alınan masada kız çocuğunu oynatmışlardı! Aile avukatı “Yanlış yorumlandı” diyerek infial yaratan videonun arka planını anlattı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir