featured

Amerikan’ın en iyi cerrahı Benjamin Mauck, klinikte bekleyen bir hasta tarafından öldürüldü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tennessee’de bir klinikte çalışan yetenekli cerrah Dr. Benjamin Mauck, Salı günü kliniğin içerisinde bekleyen bir hasta tarafından öldürüldü. Polis saldırganı kısa müddette yakalayıp gözaltına aldı.

MUAYENE ODASINDA ATAĞA UĞRADI

Dr. Benjamin Mauck, kimliği meçhul bir silahlı adam tarafından, Memphis’in yaklaşık 30 mil batısında bulunan Collierville’deki Campbell Clinic Orthopedics’teki kalabalık bir muayene odasında öldürüldü. Collierville Polis Şefi Dale Lane, silahlı adamın klinikte bulunan hiçbir hastayı ve çalışanı esir almadığını söyledi.

SALDIRGAN YAKALANDI

Katil, Mauck’u öldürdükten yalnızca beş dakika sonra silahını ateşleyerek klinikten kaçtı. Saldırgan diğer birine ziyan vermeden polis tarafından yakalandı. Polis Şefi Dale Lane, ismini açıklamadığı saldırganın bir ateşli silah taşıdığını ve gözaltına alındığını söyledi.

“EN GÜZEL DOKTORLAR” LİSTESİNE GİRDİ

Mauck’un klinik biyografisine nazaran, dirsek, el ve bilek cerrahisinde uzmanlaşmıştı ve hastalar ortasında 4.9 puan almıştı. 2006 yılında University of Tennessee-Memphis’teki tıp eğitimini tamamladıktan altı yıl sonra, Ağustos 2012’de Campbell Kliniği takımına katıldı. Geçen hafta, cerrah, Memphis Mecmuası’nın 2023 “En Yeterli Hekimler Listesi”ne dahil edildi.

KLİNİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Campbell Kliniği üzücü olayın akabinde bir açıklama yaptı: “Bugün, Collierville kliniğimizin içinde dehşetli bir olay yaşadık. Üzgün ve yüreği kırık bir halde, olayın sonucunun sevilen ve hürmet gören doktorlarımızdan biri olan Dr. Ben Mauck’ın trajik mevti olduğunu doğrulamak zorundayız.”

Amerikan’ın en iyi cerrahı Benjamin Mauck, klinikte bekleyen bir hasta tarafından öldürüldü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir