featured

Android 14, iOS kullanıcılarını kıskandıran bir özellikle geliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google I/O 2023 kapsamında bir dizi yeni eser ve aygıt görücüye çıktı. Lakin yazılım devi, Android 14 duyurusunu gerçekleştirmedi. Bunun yerine Android 14 ile yapay zeka ve emoji kullanımının nasıl değişeceğini ele aldı. Google’ın açıklamasına nazaran yapay zeka ile duvar kağıdı oluşturmak mümkün olacak.

Android 14, yapay zeka ile duvar kağıdı oluşturmanızı sağlayacak

Google, Android tecrübesini geliştirmek için birtakım yeni özelliklerini sergiledi. Bunlar ortasında emoji duvar kağıdı uygulaması ve yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtları yer alıyordu. Duvar kağıdı sayesinde Android 14 kullanıcıları, en sevdikleri emojileri özelleştirebilecek.

Uygulama, kişiliğinizi yansıtan duvar kağıtları oluşturmanıza imkan tanıyacak. Kullanıcılar emojileri, renk paletlerini ve desenleri seçerek kendi şahsileştirilmiş emojili duvar kağıtlarını tasarlayabilecek.

Ayrıca Android 14, emojilerin ötesinde yeni bir yapay zeka duvar kağıdı özelliği sunacak. Kullanıcılar, mevzu ve tarzı açıkladıktan sonra, yapay zeka dayanaklı görseller oluşturabilecek. Google aktiflik sırasında verdiği örnekte, “Salvador Kısmı biçiminde, kıyamet sonrasında yaşayan bir Cyborg kedi” komutunu girdi. Yaratılan duvar kağıdı epey şık görünüyor.

Daha sürükleyici bir tecrübe arayan kullanıcılar için Android 14, yapay zeka takviyeli sinematik duvar kağıtları da sunacak. Bu görseller; tanınan fotoğraflarınızı, 3D hareketli imgelere dönüştürecek. Bu özellik, aygıtın ana ekranına etkileşim katacak.

Google ayrıyeten bir dizi yeni yapay zeka özelliğini de açıkladı. PaLM 2 lisan modelinin sohbet botu Bard’a entegre edileceği söylendi. Lakin Android 14’ün resmi olarak görücüye çıkmadığını hatırlatmak gerekiyor.

Android 14, iOS kullanıcılarını kıskandıran bir özellikle geliyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir