featured

Android telefonunuzu en verimli şekilde kullandığınıza emin misiniz? İşte yapmanız gerekenler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neredeyse çabucak her gün yeni bir Android telefon piyasaya sürülüyor. Ve birçoğu da kullanıcılar tarafından beğenilip satın alınıyor. Pekala yeni aldığınız Android cihazınızı tam randımanla kullandığınıza emin misiniz? Değilseniz bu haber tam size nazaran. İşte yeni aldığınız Android telefonları en verimli biçimde kullanmak için yapmanız gerekenlerin listesi

Yeni aldığınız Android telefonları en verimli halde kullanmanız için yapmanız gerekenler!

1- En değerli adım birinci kurulum!

“İlk suramda ne varki?” sorularınızı duyar üzereyiz. Tahminen de yalnızca bir Wi-Fi ağına bağlamak ve yeni bir Google hesabı oluşturmak için yapılması gereken bir süreç olarak görüyor olabilirsiniz. Fakat durum o denli değil. Aygıtların birinci kurulumunda kıymetsiz görerek atladığınız birçok müsaade aslında telefonunuzun hudutlarını belirliyor.

O yüzden verdiğiniz izinlere ve yaptığınız suram tercihlerine dikkat edin. Heyetim esnasında size sorulan ve aygıtları grafik tarafından zorlayacak tema, duvar kağıtları, widget seçeneklerini abartmadan aygıtı yavaşlatmayacak ölçüde tercihler yapın. Aksi halde güç tuşuna bastıktan 5 dakika sonra açılan bir aygıta sahip olabilirsiniz.

2- Yazılım güncellemelerine dikkat!

Birçok kullanıcı yazılım güncellemelerinin direkt telefonu yavaşlattığını düşünür. Bu aslında iki taraftan incelenmesi gereken bir olgudur. O yüzden yanıtı hem evet hem hayırdır. Telefonunuzu olabildiğince aktüel tutun ancak yenileştirme akabinde tekrar ayarlarınızı yapmayı unutmayın. Bu sayede telefonunuzu yavaşlatan bir güncelleme yerine tam performans çalışmasını sağlayan bir güncelleme indirmiş olacaksınız.

3- Tema ve duvar kağıdı ayarları!

Android, iOS işletim sistemine nazaran bu hususta hayli cömert. Android aygıtlara birçok farklı tema yüklenebiliyor. Lakin burada dikkat etmeniz gereken konular var. Birtakım tema seçenekleri fazla grafik içeriğine sahip olduğundan aygıtlarınızı yavaşlatıyor. Lakin hakikaten optimum çalışan temaları bulmak çokta güç değil. Bu temaları tercih etmeniz halinde sahiden hem süratli hem de size özel bir aygıta sahip olabilirsiniz.

4- Uygulama müsaadelerine dikkat!

Bazı uygulamalar data tabanları oluşturmak ve reklam tercihlerinizi takip etmek için arka planda daima çalışır. Ve bu müsaadeleri uygulama kurulurken sizden ister. Birçok kullanıcı okumadan bu müsaadeleri verip bir an evvel uygulamayı kurmak ister. Fakat bu epeyce tehlikeli ve telefonunuz için yorucu bir durum.

Öncelikle birilerinin sizi daima takip etmesi tahminimizce epey rahatsız edici olmalı. İkinci konuysa bu uygulamalar siz onu kapatsanız da onlar arka planda çalışmaya devam edeceklerdir. Bu yüzden verdiğiniz uygulama müsaadelerine dikkat edin.

5- Gereksiz her şeyi temizleyin!

Gerekli ayarlamaların yapılmasından tahminen de daha değerli olan cihazınızın pak olması. Mesela gereksiz uygulamalar. Kullanmadığınız uygulamaları aygıtınızın ekran müddetinden tespit edebilirsiniz. Bu uygulamaları kaldırın. Akabinde galeri, belgeler, indirilenler klasörlerini de temizleyin. Daha az RAM tüketimi daha fazla sürat demektir.

Peki siz Android telefonları en verimli formda kullanmak listemizi beğendiniz mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi ve alt taraftaki linklerden ShiftDelete.Net YouTube kanalını ziyaret etmeyi unutmayın…

Android telefonunuzu en verimli şekilde kullandığınıza emin misiniz? İşte yapmanız gerekenler!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir