featured

Ankara kulisleri bu iddia ile çalkalanıyor! Bakan Soylu yeni kabinede yok, işte yerine geçeceği konuşulan sim

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. cins seçimini kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cuma günü yemin merasiminden sonra akşam saatlerinde ya da en geç cumartesi günü yeni kabineyi açıklaması bekleniyor.

KABİNEDE YENİLİK OLABİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis çalışmalarını ve komiteleri daha da faal hale getirmek istediği ve partide üç periyot kuralı nedeniyle başlayan yenilenmeyi burada da sürdürmek isteyeceği kuvvetli bir ihtimal olarak görülüyor. Milletvekili seçilen bakanlara Meclis dışında bu nedenle misyon vermeyeceği söyleniyor.

SÜLEYMAN SOYLU’YA VAZİFE VERİLMEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinede değişiklik sinyali verirken, gözler bakanlık misyonunu üstelenecek yeni isimlere çevrildi. Yeni devirde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kabinede yer almayacağı öne sürülüyor. Kulislerde Soylu’nun yerine Ankara Valisi Vasip Şahin’in misyonu üstleneceği konuşuluyor.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI SAYISI ARTABİLİR

Erdoğan’ın cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısını da artırabileceği konuşulanlar ortasında. Güvenlik ve iktisattan sorumlu iki cumhurbaşkanlığı yardımcılığına kesin gözüyle bakılırken, bu sayının 5 civarında olması da mümkün. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu süreçte Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici başta olmak üzere birkaç ismi de cumhurbaşkanı yardımcılığına getirebileceği söyleniyor.

Ankara kulisleri bu iddia ile çalkalanıyor! Bakan Soylu yeni kabinede yok, işte yerine geçeceği konuşulan sim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir