featured

AÖF sınavlarıyla ilgili tüm üniversitelerden açıklama geldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversitelerin hibrit eğitime geçmesiyle birlikte açık öğretim imtihanlarının akibetide merak edilmeye başlandı. Konuyl alakalı olarak tüm üniversitelerden açıklama geldi. Pekala hangi imtihanlar online olacak? AÖF imtihanları nasıl yapılacak? İşte detaylar…

ATA, İÜ ve AÜ AÖF ile ilgili açıklamalar! AÖF imtihanları nasıl yapılacak?

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi’nden hususla ilgili açıklamalar geldi. Buna nazaran Atatürk Üniversitesi AÖF imtihanları Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi 2022-2023 Bahar Yarıyılı Yarıyıl Sonu (final) ve bütünleme imtihanları çevrimiçi (online) olarak yapılacak.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi de mevzuyla ilgili açıklamalar yaptı. Buna nazaran İstanbul Üniversitesi AÖF imtihanları 2022-2023 Bahar Yarıyılı Yarıyıl Sonu (final) ve bütünleme imtihanları çevrimiçi (online) olarak yapılacak.

Anadolu Üniversitesi ise geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı. Açıklamaya nazaran Anadolu Üniversitesi AÖF imtihanları 2022-2023 Bahar Yarıyılı Yarıyıl Sonu (final) imtihanı çevrimiçi (online) olarak yapılacak. Bütünleme imtihanlarıyla ait bir açıklama gelmedi.

Tüm üniversitelerin açıklama yapmasıyla birlikte öğrencilerinde aklındaki soru işaretleri gitmiş oldu. Bu açıklamalara nazaran Türkiye’de açık öğretim faaliyetleri yürüten 3 üniversitenin de imtihan takvimi belirli olmuş oldu. Olağanda yüz yüze yapılan imtihanların büyük çoğunluğu bu periyoda mahsus olmak üzere online biçimde yapılacak.

Atatürk Üniversitesi açık öğretim kaynaklarından yapılan açıklama nazaran Atatürk Üniversitesi’nde açık öğretim öğrencilerinin yıl sonu final ve bütünleme imtihanları online olarak yapılacak. Örgün eğitimle ilgili olarakta bilgiler paylaşıldı. Buna nazaran Örgün Eğitimde 2022-2023 Bahar Yarıyılı Yarıyıl sonu (final) ve Bütünleme imtihanları da çevrim içi olarak yapılacak.

İstanbül Üniversitesi’nden gelen açıklamaya bakıldığındaysa tıpkı durumun geçerli olduğunu görüyoruz. İstanbul Üniversitesi açık öğretim 2022-2023 bahar periyodu final ve bütünleme imtihanları da çevrimiçi (online) olarak yapılacak.

Anadolu Üniversitesi ise birkaç gün evvel açıklama yapmıştı. Buna nazaran Anadolu Üniversitesi final imtihanları çevrimiçi yani online olarak gerçekleştirilecek. Ancak Anadolu Üniversitesi’nden bütünleme imtihanlarına ait bir açıklama gelmedi. Bütünleme imtihanlarının çevrimiçi ya da yüz yüze mi yapılacağı belirli değil.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

AÖF sınavlarıyla ilgili tüm üniversitelerden açıklama geldi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir