featured

Apple AirPower’ı hatırladınız mı? Apple’dan 4 yıldır beklenen ürün!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple bugüne kadar sayısız tanıtım aktifliği düzenledi. Bunlardan unutulmayanlardan kimileri elbet iPhone 4, birinci AirPods üzere dönüm noktası eserlerin tanıtımlarıydı. Pekala Apple AirPower eserini hatırlıyor musunuz? 2017 yılında tanıtımı yapılan esere ne oldu? Hala geliştiriliyor mu? İşte Apple AirPower hakkında saklı kalan detaylar…

Apple AirPower’a ne oldu? Neden Apple AirPower üretimi yapılmadı?

Apple AirPower aslında MagSafe’in atası diyebiliriz. Apple’ın tanıttığı birinci kablosuz şarj aygıtı kendileri. Lakin aslında şu an bir MagSafe kullanıcısının istediği her şeyi sunabilecek dizayna sahip bir aygıt. Pekala ne oldu da AirPower üretilmedi?

Aslında bu soru için 2017 yılına dönmemiz gerekli. 2017 yılında yapılan tanıtım etkinliğinde birinci Apple AirPower aygıtı tanıtıldı. Bir mousepad dizaynını andıran aygıt temelde kablosuz şarj aygıtıydı. Ama bunu sahip olduğu tasarımı sayesinde bir ped üzerinden yapıyordu. Yani sistemde mıknatıs yoktu.

AirPower’a güç verdiğiniz anda pedin her yüzeyinden şarj akımı alabiliyordunuz. Bu sayede birebir anda hem iPhone’unuzu hem Apple Watch’unuzu hem de AirPods’unuzu şarj edebilecektiniz. Bugün alışveriş sitelerinde çoklu MagSafe standı satışlarına bir göz attığımızda Apple kullanıcılarının tam olarak istedikleri eser olduğunu söylemek çokta güç değil.

AirPower bu özellikleri ile ön plana çıkarken geride unutulan bir ayrıntı var. MagSafe güvenliği. AirPower üzerinde rastgele bir mıknatıs yok. Yani aygıtınızı istediğiniz halde koyarak şarj edebiliyorsunuz. Fakat b durum Apple Watch üzere aygıtlar için çokta inançlı değil. Bu sebeple aygıtlara tam oturması için tasarlanan MagSafe eseri piyasaya sürüldü.


Apple MagSafe

Peki AirPower tekrar üretilecek mi?

Apple AirPower defteri ise 2019 yılında kapandı. Lakin gelen son haberlere nazaran Apple bir çoklu şarj istasyonu üretimi yapmayı planlıyor. Resmi bir açıklama gelmediği için mevzuyla ilgili bir mutlaklık yok. Pekala siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Apple AirPower’ı hatırladınız mı? Apple’dan 4 yıldır beklenen ürün!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir