Apple, Android’den 1 milyarın üzerinde kullanıcıyı gözüne kestirdi!

Counterpoint Research raporuna nazaran, yüzde 14’lük pazar hissesiyle Samsung’un akabinde dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi pozisyonunda bulunan Apple, iPhone 14 serisinden bağımsız olarak 2022 yılının birinci çeyreğinde iPhone SE 3 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Şu an için birinci ağızdan net bir açıklama gelmese de, muteber kaynaklarda gelen bilgilerin büyük bir çoğunluğu Apple’ın iPhone SE 3 üzerinde çalıştığını doğruluyor. Hatta raporlara nazaran şirket, bu modelle birlikte 1 milyarı aşkın Android kullanıcısını kendine çekmeyi hedefliyor.

iPhone SE 3, 1 milyarın üzerinde Android kullanıcısını çekebilir mi?

Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce, Apple’ın şimdiye kadarki en ucuz 5G özellikli akıllı telefonu olması beklenen iPhone SE 3’ü mart ayının sonlarına hakikat düzenlenecek özel bir aktiflikte kullanıcıların beğenisine sunacağını tez etti.

Bu doğrultuda kısa müddet evvel merkezi New York’ta bulunan Amerikan yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketi JP Morgan’ın analistleri, akıllı telefonun piyasaya sürülmesi halinde 1.4 milyar giriş ve orta segment Android kullanıcısını kendine çekebilecek potansiyeli olduğunu açıkladı. Birebir vakitte bu durum 300 milyon eski jenerasyon iPhone kullanıcısı için de geçerli.

Buna ek olarak Reuters’a kimi açıklamalarda bulunan analistler, şu tabirleri kullandı:

Apple’ın iPhone sahibi olmayanlar için başlattığı takas programı, kuşkusuz yüksek fiyatlı iPhone modelleri nedeniyle ilgi alımlı değil, lakin şirketin en ucuz 5G takviyeli iPhone SE 3’ün başlangıç ​​fiyatının takasla birlikte ortalama 269 ila 399 dolar aralığına kadar gerilemesi, rekabeti artırarak Android kullanıcıların dikkatini çekebilir.

Akıllı telefonun teknik özellikleri ile ilgili de birtakım ayrıntılar ortaya çıktı. Buna nazaran, evvelki kuşaklara emsal biçimde ekran-gövde oranı ve 4.7 inç büyüklüğünde LCD panelle gelecek. Tıpkı vakitte şirket bünyesinde kelam konusu panel tipini kullanan son model olacak.

İşlemci tarafında ise eylül ayında tanıtılan iPhone 13 serisinde kullanılan Apple 15 Bionic işlemcisinden güç alması bekleniyor. Birebir formda 3 GB RAM ile geleceği de savlar ortasında yer alıyor.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? JP Morgan analistleri tarafından paylaşılan rapordaki 1.4 milyar Android, 300 milyon eski jenerasyon iPhone kullanıcısı varsayımları gerçekleşebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın