featured

Apple, ChatGPT rakibi yapay zeka geliştiriyor! Siri’ye ne olacak?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple, AR/VR ve yapay zeka alanlarında kıymetli adımlar atmaya hazırlanıyor. Şirket tarafından açılan son iş ilanları, Apple’ın “en gelişmiş cihazlarında” kullanıcı tecrübelerini geliştirmek için üretken yapay zeka alanında çalışacak mühendisleri arıyor. Bu, bilhassa ChatGPT üzere araçların Siri’yi sollamasından sonra dikkat çekiyor.

Apple, AR/VR için yapay zeka geliştirecek mühendisler arıyor

Apple, üretken yapay zekanın eser ve hizmetlerinde ihtilal yaratacağını düşünüyor. Learning Technology (Öğrenim Teknolojisi) Kümesi için birtakım yeni iş ilanları açıldı. Bu ilanlar esas AR/VR ve yapay zeka teknolojilerine odaklanıyor.

Apple, mühendislerin bilhassa AR ve VR alanlarında şirketin teknolojilerinden yararlanan uygulamalar geliştirmelerini istiyor. Üretken yapay zekaya yapılan vurgu, Apple’ın yapay zekaya yönelik atacağı adımları da gösterir nitelikte.

Apple bir mühlet evvel sanal dünya ile gerçek objeleri birleştiren MR teknolojisine sahip bir gözlük üzerinde çalıştığı tezlerine karşılık verdi. AR/VR odaklı olacak yeni jenerasyon aygıt, WWDC 2023 kapsamında görücüye çıkabilir. Teknoloji devi, çeşitli VR gazetecilerini ve mühendislerini aktifliğe davet etti.

AR ve VR’a ek olarak, Apple’ın yapay zeka alanındaki yatırımları, Apple Car projesiyle de kontaklı olabilir. Apple, makine tahsili uzmanlarından oluşan bir grupla otonom teknolojiler üzerinde çalışmak istiyor.

Siri’nin geleceği ise bu mevzuda bilinmeyen. Büyük bir güncellemeyle üretken yapay zekanın Siri’ye entegre edileceğine dair argümanlar bulunuyor. Yeni bir asistanın da duyurulabileceğini unutmamak gerekiyor.

Apple, ChatGPT rakibi yapay zeka geliştiriyor! Siri’ye ne olacak?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir