Apple Watch, watchOS 8.3 sonrası önemli bir sıkıntıyla karşı karşıya

Apple akıllı saatler için geçtiğimiz günlerde yayınlanan watchOS 8.3 güncellemesi sonrası birçok yenilik ve kusur düzeltmesi sunulmuştu. Buna rağmen güncellemeyi yapan Apple Watch sahipleri önemli bir sıkıntıyla karşı karşıyalar. Bir kadro kullanıcılar, yeni güncelleme sonrasında saatlerini şarj edemediklerini rapor ettiler.

Apple Watch, güncelleme sonrası şarj olmuyor

13 Aralık 2021 tarihinde yayınlanan yeni watchOS güncellemesiyle düzeltilen birçok kusurun yanı sıra, data ve sensör erişimini kaydetmek için Uygulama Zımnilik Raporu dayanağı ve bildirimlerin Farkındalık seanslarını kesmesine mani olan önemli bir sorun giderilmişti. Buna rağmen bu güncelleme, getirdiği yeniliklerin yanı sıra önemli de bir probleme sebep oluyor.

13 Aralık tarihinden beri Apple’ın kendi dayanak sayfaları ve Reddit aracılığıyla husus açan birçok kullanıcı, şarj probleminden muzdarip durumda. Gönderilen raporlara nazaran, Apple Watch sahipleri, aygıtlarını şarja taktıktan birkaç dakika sonra şarjın apansız durduğunu belirtiyorlar. Bu evrede akıllı saatlerini tekrardan başlattıklarında aygıtın yine şarj almaya başladığını, bir mühlet sonra da sorunun tekrar başladığını söylüyorlar.

Her ne kadar şarj sorunu çoğunlukla üçüncü parti şarj aygıtlarında yaşansa da Apple’ın lisanslı şarj aygıtıyla da sorun yaşayan kullanıcılar mevcut.

Yaşadıkları şarj sorunu sonrasında farklı bir şarj aygıtı edinen Apple Watch sahiplerinin bir kısmı da sorunun devam ettiğini rapor ettiler. Bu kademede şayet aygıtınızı watchOS 8.3 sürümüne güncellediyseniz, sorunu gidermek için yapabileceğiniz rastgele bir şey maalesef yok. Bu etapta Apple’ın yeni güncellemeyi yayınlamasını beklemek yahut birinci parti bir Apple şarj aygıtı denemek önerilen yegane tahliller ortasında yer alıyor.

Pekala sizler güncelleme sonrası Aplle Watch aygıtınızda misal bir sorun yaşadınız mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yorum yapın