featured

Apple’dan kafa karıştırıcı iPhone 15 Pro hamlesi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günler geçtikçe Eylül ayı yaklaşıyor. Eylül ayı teknoloji dünyasındaysa her vakit yeni bir iPhone modelinin doğuşu olarak kabul ediliyor. iPhone 15 ailesinin de tanıtılması beklenen aktifliğe yaklaştıkça iPhone 15 ailesiyle ilgili yeni bilgilerde geliyor. Lakin gelen son bilgiler epey baş karıştırıcı. İşte baş karışıklığı yaratan iPhone 15 Pro kamera özellikleri açıklaması hakkında detaylar…

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro kameraları tıpkı olacak!

Aslında yeni gelen bilgiler birer sav. Telefonların çıkış tarihleri yaklaştıkça basamaklı olarak tasarım, işlemci üzere özellikleri sızdırıldı. Ve bugünse iPhone 15 ailesinin kamera özellikleri hakkında argümanlar ortaya atıldı. Gelen bilgilere nazaran Apple iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde birebir kameraları kullanacak.

Aslında baktığınızda her iki telefonda birbirinden farklı durmaya çalışıyor. Apple bugüne kadar daima pro modelleri ve baz modelleri ortasındaki farkı açtı. Tabi bir de Pro ve Pro Max modelleri ortasındaki fark açılmaya devam etti. Ama gelen son bilgilere nazaran bu fark kapanıyor üzere. En azından kamera özellikleri açısından.

Hong Kong merkezli yatırım şirketi Haitong International bünyesinde çalışmalarını sürdüren Analist Jeff Pu iPhone 15 kamera hususuyla ilgili kimi açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde tıpkı kameraların kullanılacağını ve bu kameraların 48 megapiksel olduğunu da ekledi. Her iki telefonunda kamera özellikleri bakımından birebir olacağını ileri sürdü.

İddiaların ne kadar yanlışsız olduğu sorulduğundaysa buna karşılık olarak yalnızca lansmana kadar beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Lakin Jeff Pu iPhone 15 modellerinde fizikî tuş olmayacağını birinci vurgulayan isimlerdendi ve bu tezi daha sonralarda öteki kaynaklardan tarafından da doğrulanmıştı.

Jeff Pu: iPhone 15 modellerinde fizikî tuş olmayacak!

Bu hususta birinci taşı Jeff Pu attı diyebiliriz. Daha sonralarda bu argüman birtakım kaynaklarda doğrulandı. Artık iPhone modellerinde fizikî tuşlar yerine SE 2020 modelinden yahut birinci defa iPhone 7 modelinde kullanılmasıyla hatırlayacağınız haptik tuşlar kullanılacak. Bu tuş ekibi aslında dokunmatik bir yüzey. Siz oraya bastığınız anda telefon size bir titreşim bildirimi yolluyor ve siz bir fizikî tuşa bastığınızı sanıyorsunuz. Ama ortada o denli bir tuş yok. Apple bu dizaynın daha uzun ömürlü olduğunu belirtiyor.

Peki siz iPhone 15 kamera özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Apple’dan kafa karıştırıcı iPhone 15 Pro hamlesi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir