featured

Apple’ın kullanıcı memnuniyeti iPhone 14 ile düştü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl Apple yeni bir iPhone modeli ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Tabi bu yeni model ile birlikte satışlarda patlamalar yaşanıyor ve teknoloji dünyası yeni iPhone modeline odaklanıyor. Pekala iPhone 14 kullanıcılar ortasındaki yüksek popüleritesini kullanıcı yorumlarına da yansıtabildi mi? Kaç kullanıcı iPhone 14 serisine 5 yıldız verdi? İşte detaylar…

iPhone 13‘ün başarısı iPhone 14’te korunamadı!

Her yıl yni bir iPhone modeliyle birlikte o yılın ortalarına yanlışsız yeni kullanıcı testleri de paylaşıyor. Gündemde paylaşılan haberlerde 600 binden fazla Google verisiyle hazırlanmış bir iPhone kullanıcı raporu yayınlandı. Bu raporda Apple iPhone 14 modelinin kaç kullanıcı tarafından 5 yıldız aldığı da açıklandı.

Gelen raporda kullanılan birtakım Google yorumlarının yanılgılı olduğu bilinse de genel kanıda gerçek datalara yakın bilgilerin paylaşıldığı belirtildi. 600 bin Google yorumunun incelenmesiyle ortaya çıkan tablo da iPhone 4 modelinden itibaren iPhone 14’e kadar kullanıcı memnuniyeti kıymetleri karşılaştırılabiliniyor.

Tablo da 2010 yılından 2023 yılına kadar satışa sunulan tüm iPhone modelleri için kullanıcıların yüzde kaçının 5 yıldız verdiği gösteriliyor. Apple tarihinde şimdiye kadar en yüksek puanı iPhone 13 serisi aldı. iPhone 13 kullanıcı yorumlarının yüzde 80’i 5 yıldıza sahip.

iPhone 13 akabinde iPhone 11 ve iPhone 12 modelleri yüzde 78’lik oran ile geliyor. 3. sırada ise yüzde 74 oran ile iPhone x yer alıyor. En yüksek puandan en düşük puana hakikat sıralama yapmamız gerekirse:

  1. iPhone 13
  2. iPhone 11 ve iPhone 12
  3. iPhone X
  4. iPhone 14
  5. iPhone 8
  6. iPhone 7
  7. İphone 6
  8. iPhone 4
  9. iPhone 5

Listemizde model bazından çok seri bazında listeleme yapıldı. Tüm iPhone modellerini işin içerisine dahil ettiğimizde iPhone 5C modelinin yüzde 64 ile en düşük puanı aldığını görüyoruz. Bugüne kadar en yüksek puanı almış olan iPhone modeliyse yüzde 86 oran ile iPhone 13 Pro Max oldu. Apple’ın fiyat performans olarak çıkardığı SE, SE 2020 ve SE 3. kuşak modelleriyse genel olarak yüzde 70 ile yüzde 72 ortasında değişen puanlara sahip.

Peki siz iPhone 14 kullanıcı yorumları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Apple’ın kullanıcı memnuniyeti iPhone 14 ile düştü!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir