featured

Asgari ücret temmuzda ne kadar olacak? İşte konuşulan son rakam

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçimlerin akabinde gözler minimum fiyat artırımına çevrildi. Milyonlar temmuz ayında yapılacak orta artırımı heyecanla bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni kabineyi açıklamasının akabinde, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın bir numaralı gündemi minimum fiyat olacak.

BAKAN ALIM 500 DOLAR DÜZEYİNİ İŞARET ETMİŞTİ

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım geçtiğimiz günlerde minimum fiyat artırımı için dolar üzerinden bir sayı vermişti. Bakan Alım, “Cumhuriyet tarihinde dolar bazında 455 doların üzerinde en yüksek düzeye çıkaran bir düzenleme yaptık ocak ayında, temmuzda da birebirini yapacağız. Benim oradaki yaklaşımım şudur, aşağı üst 500 dolar civarında, ona denk bir taban fiyat düzenlemesi yapmamız gerekir.” demişti.

REFAH HİSSESİ EKLENECEK

Bakan Alim’in işaret ettiği 500 dolar düzeyi alt hudut olarak belirlenmiş durumda. Bu sayıya refah hissesinin da eklenmesi bekleniyor. Yeni minimum fiyatta enflasyon sayıları da kritik bir kıymete sahip.

YÜZDE 30 ARTIRIM BEKLENİYOR

Refah hissesinin eklenmesiyle taban fiyata yüzde 30 üzere bir artırım yapılması bekleniyor. Yüzde 30’luk artırım yapılması durumunda minimum fiyat net 11 bin 50 liraya çıkacak. Patrona maliyeti ise 15 bin 286 liraya yükselecek.

Asgari ücret temmuzda ne kadar olacak? İşte konuşulan son rakam

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir