featured

Asgari Ücret Tespit Komisyonu öncesi TİSK’ten açıklama: Bayram tatiline girmeden bu süreci tamamlamak istiyoruz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren minimum fiyatla ilgili pazarlık süreci yarın başlıyor. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın konut sahipliğindeki Taban Fiyat Tespit Kurulu toplantısına; emekçi kesitini temsilen TÜRK-İŞ, patron kesitini temsilen Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyeti katılacak. Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Lideri Özgür Burak Akkol, yarın gerçekleşecek kritik toplantı öncesi taban fiyat hakkında açıklamalarda bulundu.

“TİSK’İN DURUŞU BELLİ”

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı ziyaretinin akabinde konuşan Akkol, şunları söyledi:” Çalışanlar ve patronların perspektifinden gelecekteki mevzulardan bahsettik. Epey verimli bir toplantı oldu. Kendisine ve grubuna güzel olsun. Yarın kurul toplanıyor. Çok demokratik bir formda işleyen çok güzide bir komite. Bizler de yarınki çalışmaları bekliyor olacağız. TİSK’in duruşu belirli.

“BAYRAM TATİLİNE GİRMEDEN SÜRECİ TAMAMLAMAK İSTİYORUZ”

Kamuoyunda taban fiyatın güncellenmesi beklentisi var. Biz de masaya getireceğiz. TİSK toplumsal diyaloğa çok kıymet veriyor. TÜRK-İŞ başta olmak üzere emekçi bölümünün tüm üyeleriyle istişare halindeyiz. Bayram tatiline girmeden bu süreci tamamlamak istiyoruz.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu öncesi TİSK’ten açıklama: Bayram tatiline girmeden bu süreci tamamlamak istiyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir