featured

Asus, AMD Radeon RX 7600 serisi ekran kartlarını tanıttı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asus, ROG Strix AMD Radeon RX 7600, Asus Dual AMD Radeon RX 7600 ve Asus Dual AMD Radeon RX 7600 V2 ekran kartlarını duyurdu. Uygun fiyat ile oyun performansı ortasında harika dengeyi yakalayacak biçimde tasarlanan bu kartlar etkileyici imajlar ve akıcı performans sunuyor.

Asus, ROG Strix ve Asus Dual AMD Radeon RX 7600 serisi ekran kartlarını tanıttı

ROG Strix AMD Radeon RX 7600 ekran kartları bir evvelki jenerasyonun üzerine koyarak kullanıcıların yeni oyun bilgisayarlarında yer edinmeye ziyadesiyle hazır. Bir evvelki kuşaktaki ROG Strix AMD Radeon RX 6600 XT modeliyle kıyaslandığında tıpkı sıcaklıklarda daha sessiz çalışan bu modelin TGP’si 145 watt düzeyinde.

Verimli bir GPU ve tesirli bir soğutma tahlili bir ortaya geldiğinde büyük fark yaratıyor. 11 kanatlı Eksen Teknolojili fanlardan iki adediyle 2,9 yuva yer kaplayan soğutma bloğuna kesintisiz serin hava iletiliyor. Çift rulmanlı fanlar uzun kullanım ömürleriyle de dikkat çekiyor.

Koruyucu alüminyum art plaka, üzerindeki havalandırma ile ısıyı karttan uzaklaştırmak için yeni bir yol açıyor. 0 dB teknolojisiyle donatılan bu kartta, sıcaklıklar müsaade verdiği sürece fanlar büsbütün duruyor ve sessizlik sağlanıyor. Dual BIOS anahtarı oyuncuların performans yahut sessizlik ortasından istediğini tercih etmesine imkan veriyor.

Açılı çizgiler ve zıt öğeler ROG Strix AMD Radeon RX 7600 ekran kartına etkileyici bir kişilik veriyor. Ön muhafazadaki metalik siyah ve gümüş rengi tonlar kartın birçok farklı donanımın görünümüne uymasını sağlıyor. Kartın üst köşesindeki adreslenebilir RGB LED’ler kullanıcıların karta renk katmasını ve Asus Aura Sync üzerinden başka uyumlu ekipmanlarla ahenk yakalamasını sağlıyor.

Asus Dual ekran kartları yüksek performansı ve vazgeçilmez özellikleri fazla yer kaplamayan kompakt dizaynlarla sunuyor. Küçük boyutlu bir oyun bilgisayarı kurmayı planlayan kullanıcılar Asus Dual AMD Radeon RX 7600 yahut Asus Dual AMD Radeon RX 7600 V2 modelleri ortasında istedikleri kusursuz kartı bulabilir. Bu kart kısa uzunluğu ve ince soğutma bloğu sayesinde, daha büyük kartların zorlanacağı yerlerde pak hava için kâfi yerin kalmasını sağlıyor.

ROG Strix modelinde olduğu üzere, Dual modellerinde de iki adet Eksen Teknolojili fan bulunuyor. Hassas bir formda üretilen bu kartlar kesintisiz serin hava akışı oluşturuyor. GPU sıcaklığının düşük olduğu hafif iş yüklerinde kartın 0 dB teknolojisi devreye girerek fanları büsbütün durduruyor.

Tüm bu yeni modeller kart da tüm lehim süreçlerinin tek seferde yapılmasını sağlayan bir otomatik üretim süreci olan Auto-Extreme Teknolojisi ile üretildi. Bu süreç, bileşenler üzerindeki termal zorlanmayı azaltıyor ve üretimde güçlü paklık kimyasallarının kullanılmasını önlüyor. Sonuçta tabiata daha az tesir eden, üretimde güç tüketimini azaltan, daha muteber bir eser ortaya çıkıyor.

ROG Strix AMD Radeon RX 7600 ve Dual AMD Radeon RX 7600 ekran kartları akustik, soğutma ve grafik performansını harika bir istikrarla sunmayı başarıyor. Lakin birçok teknoloji meraklısı, ekran kartlarını kendi tercihlerine nazaran detaylı bir halde ayarlamayı isteyecektir. Asus bu yüzden kullanımı kolay GPU Tweak III uygulamasını çıkardı.

Bilgisayar topluluğundan uzun yıllardır toplanan geri bildirimlerle geliştirilen bu araç ekran kartına sürat aşırtma yapmayı, voltaj düşürmeyi, fan eğrilerini düzenlemeyi ve donanımlar hakkında kıymetli dataları takip etmeyi kolaylaştırıyor. Kullanıcılar evvelce ayarlanmış profillerle anında farklı tecrübeler yaşayabiliyor yahut kapsamlı araçlarla kartlarını kendi istedikleri formda ayarlayabiliyor. GPU Tweak III tüm bu seçenekleri kullanıcılara sunuyor.

Asus, AMD Radeon RX 7600 serisi ekran kartlarını tanıttı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir