featured

Bahçeli grup toplantısında “100 il” mesajı verdi! İl olmayı bekleyen çok sayıda ilçeyi heyecan sardı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi ( Mhp ) Genel Lideri Devlet Bahçeli, seçim sürecinin sona ermesinin akabinde yeni yasama devrinde, partisinin birinci küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“TÜRKİYEMİZ AYAK BAĞLARINDAN TÜMÜYLE KURTULMUŞTUR”

Konuşmasında “Parlamenter sisteme dönüş hayalleri suya düşmüştür” diyen Bahçeli, “Milletimiz iki seçimde de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni teyit etmiştir. Parlamenter sistemin arıza çıkaran, su kaynatan, huzur ve istikrara pranga vuran mahzurları giderilmiş, Türkiyemiz ayak bağlarından tümüyle kurtulmuştur” tabirlerini kullandı.

“ŞEYTANİ PLANLARI YOK ETTİK”

Mhp‘nin yüzde 10,7 oy oranıyla şeytani planları yok ettiğini ve şirret hücum dalgasını kırıp attığını öne süren Bahçeli, “Bir vakitler ortamızda bulunanların davamız üzerinden siyaset yapmaları aciziyettir. Zalim projelerin ortasından sıyrılarak bugün MHP TBMM’de temsil edilmeye devam etmektedir. MHP’siz bir siyaset mühendisliğini Türk milleti elini zıddıyla itmiştir” dedi.

BAHÇELİ’DEN DİKKAT ÇEKEN “100 İL” ÇIKIŞI

Bahçeli’nin konuşması için yaptığı anayasa çıkışı ise büyük dikkat çekti. Cumhuriyetin yüzüncü yılında 100 unsurluk anayasa teklifinin müzakere için hazır olduğunu belirten Bahçeli, “Yeni yüzyılda 100 vilayet 1000 ilçeden müteşekkil yönetim yapısıyla, gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür” tabirlerini kullandı.

İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELERDE BÜYÜK HEYECAN

Bahçeli’nin 19 ilçenin bu sene vilayet yapılabileceğinin sinyallerini verdiği konuşma, vilayet olmayı bekleyen Karadeniz Ereğli, Bodrum, Fethiye, Nazilli, Akhisar, Bandırma, İskenderun, Alanya, İnegöl, Çorlu, Tarsus, Siverek, Erciş, Kozan, Ünye, Polatlı, Yüksekova, Edremit, Midyat üzere ilçelerde büyük heyecan yarattı.

GEÇEN YIL DA TIPKI İLETİSİ VERMİŞTİ

MHP önderi Bahçeli, Mayıs 2022’de yaptığı konuşmada da emsal iletiler vermişti. Bahçeli, “Biz vilayet sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye’yi hedefliyoruz” kelamlarını kullanmıştı.

Bahçeli grup toplantısında “100 il” mesajı verdi! İl olmayı bekleyen çok sayıda ilçeyi heyecan sardı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir