featured

Bakan Dönmez’den seçim güvenliği açıklaması: Jeneratörlerin bakım ve onarımları yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs’a artık sayılı günler kalırken, Türkiye’nin kilitlendiği seçimlerin güvenliği konusunda Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, açıklamalarda bulundu.

“ŞEBEKE ÖGELERİNDE BAKIM ÇALIŞMALARI YAPILDI”

Bakan Dönmez’in açıklamaları şöyle: “14 Mayıs’ta tüm seçmenlerimizin oylarını inanç içerisinde kullanabilmesi için Bakanlık olarak bütün kurum ve kuruluşlarımızla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bu süreçlerde vilayet ve ilçe oy toplama merkezleri, seçim heyetleri, adliye binaları, seçimde kullanılacak havaalanları, parti binaları ve Yüksek Seçim Şurası üzere kritik noktaları besleyen şebeke ögelerinde acilen bakım çalışmaları yapıldı.

“JENERATÖRLERİN BAKIM VE TAMİRLERİ YAPILDI”

Yine kritik noktalarda bulunan genel aydınlatma tesislerinin çalışır durumları ve teçhizat denetimleri tamamlandı. Envanterimize kayıtlı bütün jeneratörlerin durumları belirlenerek gerekli bakım ve tamir süreçleri yapıldı. Ayrıyeten jeneratörlerimiz kritik noktalar göz önünde bulundurularak operasyon merkezlerimize dağıtıldı.

“SİBER HÜCUMLARA GEREKLİ TEDBİRİ ALDIK”

Siber taarruzlara karşı gerekli tedbirleri de aldık. SCADA ve irtibat altyapısı denetimlerini yaptık. Seçim günü kritik bölgeler için Emniyet Genel Müdürlüğümüzden dayanak talebinde bulunduk.

“KRİZ MERKEZLERİ BELİRLEDİK”

İletişim sistemlerinde rastgele bir olumsuzluk yaşanması ihtimaline karşılık Taşınabilir Telsiz Sistemi ve Uydu Telefonu alternatifleri hazırlandı. Seçim günü misyon alacak arıza takım işçisi sayılarını belirledik ve kriz merkezlerini oluşturduk”

Bakan Dönmez’den seçim güvenliği açıklaması: Jeneratörlerin bakım ve onarımları yapıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir