featured

Bakan Soylu ile Canan Kaftancıoğlu arasında “tükürük” tartışması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine saatler kala CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, sandıkların başındaki görevlilere yönelik ikazlarını sıraladı.

“FOTOKOPİ EVRAKLA OY KULLANMAK İSTEYENLERE MÜSAADE VERMEYİN”

Yaptığı toplumsal medya paylaşımında Kaftancıoğlu, şunları söyledi: “Tüm sandık liderleri, vazifelileri ve müşahitler: Kolluk kuvvetleri 142 evrakının orijinali(ıslak imzalı) ile oy kullanabilirler ve belgeyi sandık liderine teslim etmek zorundadırlar! Belgeyi çok dikkatle inceleyin. Fotokopi ya da öteki bir dokümanla sandığınızda oy kullanmak isteyen olursa asla müsaade vermeyin.

“SURATINA DA TÜKEREBİLİRSİNİZ LAKİN ZİYAN ETMEYİN”

Yakaladığınız olduğunda tutanak tutun. Okul avukatınızla görüşüp süratlice kişi hakkında hata duyurusunda bulunmayı ihmal etmeyin.Suratına da tükürebilirsiniz diyeceğim lakin tükürüğünüzü ziyan etmeyin. Utanması olmayan ahlaksız yapar bunu zira” dedi.

SOYLU: POLİSİMİZİN YÜZÜNE TÜKÜRÜLMESİNE SÖYLÜYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, Kaftancıoğlu’nun açıklamalarına şöyle cevap verdi: “Türk Polisine hakaret etmek için fırsat kollayan Kaftancıoğlu denilen militan, yıllardır seçim günleri oy kullanan ve seçimin güvenliğini sağlayan Polisimizin yüzüne tükürülmesini söylüyor. Ortakları PKK, FETÖ, DHKP-C, MLKP olunca…” sözlerini kullandı.

“DEĞİL TÜRK POLİSİNE SANA BİLE HAKARET ETMİYORUM”

Kaftancıoğlu’nun karşılığı ise halde oldu: “Diyosun. Anadolu’da ‘lafı başından değil … anlamak” diye bir söz vardır. Ben değil Türk Polisine sana bile hakaret etmiyorum bitanesi… Ne oldu gerçekler canını mi acıttı? Fotokopi 142 ile oy kullanmak isteyenler bende var, sende yok mu yoksa?4 terör örgütüyle ortaksam!! ve sen bu ülkenin içişleri bakanıysan benden çok senin sorunun! Vay geldi memleketin haline…”

“MÜKERRER OY KULLANMAYA KALKAN BABAM OLSA YÜZÜNE TÜKÜRÜRÜM”

Bir sonraki paylaşımında Kaftancıoğlu, “Ha bu ortada yinelenmiş oy kullanmaya kalkan babam olsa yüzüne tükürürüm o başka. Tekrarlanmış oyun 3-5 yıl ortası cezası olduğu da unutulmasın” dedi.

Bakan Soylu ile Canan Kaftancıoğlu arasında “tükürük” tartışması

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir