featured

Bakanlar hangi sosyal medya hesaplarını kullanıyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye’nin heyecanla beklediği 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi geçtiğimiz günlerde sona erdi ve Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçildi. Geçtiğimiz gün gerçekleşen milletvekili yeminlerinin akabinde ise kısa mühlet evvel 28. Devir Cumhurbaşkanlığı Kabine listesi muhakkak oldu. Pekala yeni bakanlar hangi toplumsal medya hesaplarını kullanıyor?

İşte bakanların toplumsal medya hesapları!

Cevdet Yılmaz (Cumhurbaşkanı Yardımcısı)

Kabineye Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak giren Cevdet Yılmaz, daha evvel Başbakan Yardımcılığı ve TBMM Plan ve Bütçe Komitesi Başkanlığı yaptı. Yılmaz’ın sırf Twitter ve Instagram hesabı bulunuyor.

 • Instagram: @cevdetyilmaz761 (Tıkla)
 • Twitter: _cevdetyilmaz (Tıkla)

Yılmaz Tunç (Adalet Bakanı)

Bekir Bozdağın’ın yerine geçen Yılmaz Tunç, yeni Adalet Bakanı oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup, Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Anabilim Kısmında yapan Yılmaz Tunç, görünen o ki Instagram ve Twitter hesabını faal kullanıyor.

 • Instagram: @yilmaztunc (Tıkla)
 • Twitter: @yilmaztunc (Tıkla)

Hakan Fidan (Dışişleri Bakanı)

Daha evvel Ulusal İstihbaharat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı olarak misyon yapan Hakan Fidan, Dışişleri Bakanı koltuğuna oturdu. Rastgele bir toplumsal medya hesabı ise bulunmuyor lakin açılacağı kestirim ediliyor. Çünkü bundan evvel MİT Müsteşarı olduğu için rastgele bir toplumsal medya kullanmıyor olabilir.

Mahinur Özdemir Aktaş (Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı)

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı unvanıyla Cumhurbaşkanlığı Kabinesine giren Mahinur Özdemir Aktaş, Brüksel ULB Üniversitesi İnsan Kaynakları Mühendisliği Kısmında Lisans, Kamu İdaresi alanında da master yaptı. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı misyonundan evvel Cezayir Büyükelçiliği yapıyordu. Mahinur Özdemir Aktaş, Instagram ve Twitter kullanıyor.

 • Instagram: @mahinurozdemir (Tıkla)
 • Twitter: @mani_nur (Tıkla)

Vedat Işıkhan (Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı)

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı koltuğuna oturan Vedat Işıkhan, şu anda Hacettepe Üniversitesi’nde profesör olarak da vazife yapmaktadır. Çok yeterli seviyede İngilizce, Fransızca ve Arapça bilen Vedat Işıkhan’ın rastgele bir toplumsal medya hesabı bulunmuyor.

Alparslan Bayraktar (Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı)

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı olarak kabineye giren Alparslan Bayraktar, bundan evvel Güç Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Güç Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yaptı. Şu anda, Bakanlıkla birlikte Dünya Güç Kurulu Türkiye Başkanlığını da yürütmektedir. Alparslan Bayraktar, sadece Instagram kullanıyor.

 • Twitter: @aBayraktar1 (Tıkla)

Osman Aşkın Bak (Gençlik ve Spor Bakanı)

Gençlik ve Spor Bakanı seçilen Osman Aşkın Bak, 65. Hükûmette de bu misyonu yaptı. Mevcut olarak NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Siyasi Komite Lider Yardımcılığı da yapan Osman Aşkın Bak, Twitter ve Instagram hesaplarını faal olarak kullanıyor.

 • Instagram: @oaskinbak (Tıkla)
 • Twitter: @OA_Bak (Tıkla)

Mehmet Şimşek (Hazine ve Maliye Bakanı)

28. Periyot Cumhurbaşkanlığı Kabinesine Hazine ve Maliye Bakanı olarak giriş yapan Mehmet Şimşek, 2009 – 2015 yılları ortasında da Maliye Bakanı oldu. Alanında pek çok çalışma yapan Mehmet Şimşek, Instagram ve Twitter platformlarını kullanıyor.

 • Instagram: @memetsimsek (Tıkla)
 • Twitter: @memetsimsek (Tıkla)

Ali Yerlikaya (İçişleri Bakanı)

2018 yılında İstanbul Valiliği’ne atanan Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanı) misyonuna getirildi. Daha evvel yeniden İçişleri Bakanlığı’nda, Mali Müşavirlik yaptı ve 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi “Kamu Yönetimi” kısmından mezun oldu. Ali Yerlikaya’nın toplumsal medya hesapları şunlar;

 • Instagram: @aliyerlikaya.vali (Tıkla)
 • Twitter: @AliYerliKaya (Tıkla)

Mehmet Nuri Ersoy (Kültür ve Turizm Bakanı)

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Mehmet Nuri Ersoy, yeni Kültür ve Turizm Bakanı oldu. Rehberlik yaparak turizm bölümüne ve iş dünyasına atılan Ersoy, Twitter ve Instagram kullanıyor.

 • Instagram: @mehmetersoytr (Tıkla)
 • Twitter: @MehmetNuriErsoy (Tıkla)

Yusuf Tekin (Milli Eğitim Bakanı)

Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanlığı Kabinesine Ulusal Eğitim Bakanı olarak girdi. Mahmut Özer’in yerine geçen Tekin, daha önce Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı yaptı. Yusuf Tekin, sadece Twitter kullanıyor.

 • Twitter: @Yusuf__Tekin (Tıkla)

Yaşar Güler (Milli Savunma Bakanı)

2018 yılından bu yana Genel Kurmay Başkanlığı yapan Yaşar Güler, bugün Ulusal Savunma Bakanı olarak terfi etti. Hulusi Akar’ın yerine vazifeye gelen Güler’in 1974 yılında orduya katılmasıyla askeri mesleği başladı. Yaşar Güler’in toplumsal medya hesabı bulunmamaktadır.

Fahrettin Koca (Sağlık Bakanı)

Fahrettin Koca, 28. Devir Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ndeki Sıhhat Bakanı misyonuna devam ediyor. Kendisi, öbür bakanların tersine YouTube platformunu da etkin olarak kullanıyor. İşte Fahrettin Koca’nın toplumsal medya hesapları:

 • Instagram: @drfahrettinkoca (Tıkla)
 • Twitter: @drfahrettinkoca (Tıkla)
 • YouTube: @SBFahrettinKoca (Tıkla)

Mehmet Fatih Kacır (Sanayi ve Teknoloji Bakanı)

Yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak vazifeye getirilen Mehmet Fatih Kacır, Boğaziçi Üniversitesi Sanayi Mühendisliği kısmındaki lisans eğitimini, 2008 yılında Onur derecesiyle tamamladı. Teknoloji ve Sanayi alanında pek çok çalışmaya imza atan Mehmet Fatih Kacır, Instagram ve Twitter kullanıyor.

 • Instagram: @mfatihkacir (Tıkla)
 • Twitter: @mfatihkacir (Tıkla)

İbrahim Yumaklı (Tarım ve Orman Bakanı)

Prof. Dr. Vahit Kirişçi’nin yerine geçen İbrahim Yumaklı, yeni Tarım ve Orman Bakanı oldu. Nisan 2020’den bu yana Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak misyon yapıyordu. İbrahim Yumaklı’nın toplumsal medya hesabı bulunmuyor.

Ömer Bolat (Ticaret Bakanı)

Ticaret Bakanı olarak Cumhurbaşkanlığı Kabinesine giren Ömer Bolat, bundan evvel Dış Ekonomik Münasebetler Şurası (DEİK) İdare Heyeti ve İcra Konseyi Üyesi olarak vazife yaptı. Ömer Bolat, sırf Twitter kullanıyor.

 • Twitter: @omerbolatTR (Tıkla)

Abdulkadir Uraloğlu (Ulaştırma ve Altyapı Bakanı)

Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak Adil Karaismailoğlu’nun yerine geçen Abdulkadir Uraloğlu, birebir vakitte bir inşaat mühendisiyken, Türk Ulusal Komitesi (YTMK) ve Karayolları Vakfı (KAV) vazifesini de yürütmektedir. İşte Abdulkadir Uraloğlu’nun toplumsal medya hesapları;

 • Instagram: @uralogluabdulkadir (Tıkla)
 • Twitter: @a_uraloglu (Tıkla)

Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bakanlar hangi sosyal medya hesaplarını kullanıyor?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir