featured

Biden, konuşmasını “Tanrı Kraliçe’yi korusun” diyerek tamamladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Lideri Joe Biden, Connecticut eyaletinde düzenlenen Daha İnançlı Topluluklar Ulusal Doruğu’na katıldı. Tepede konuşan Biden, gaflarına bir yenisini daha ekledi.

“TANRI KRALİÇEYİ KORUSUN”

Biden silahlanma meselesiyle ilgili yaptığı konuşmasını, “Tanrı Kraliçe’yi korusun adamım” biçiminde tamamladı. Biden’ın bu kelamları süratle toplumsal medyada yayıldı. Çok sayıda toplumsal medya kullanıcısı Biden’ın ne demek istediğini anlamadıklarını belirtti. Biden’ın gaf mı yoksa espri mi yaptığı bilinmiyor. Öte yandan Biden boşlukla tokalaşması, düşmesi ve lisan sürçmeleriyle sık sık gündem oluyor.

“30 YILIN EN MANALI SİLAH GÜVENLİĞİ YASASINI ÇIKARDIK

Biden, “Ama benim için ve çoğunuz için asıl problem şu. Bu değerli bir birinci adım. ABD’de bir okulda, markette, geçit merasiminde yahut bir yerde haberleri açıp diğer bir trajedi gördüğünüzde bunun (yasanın) kâfi olmadığını hissettiğinizi biliyorum. Dürüst olmak gerekirse ben de o denli hissediyorum. Tekrar de gerçekler bize umut etmek için sebep sunuyor. Bu yıl şimdiye kadar ülke çapında birçok büyük kentte cinayetler azaldı. 30 yılın en manalı silah güvenliği yasasını çıkardık. Silah kaçakçılığını birinci sefer açık bir halde federal bir hata haline getirdik. Bu yasa 1 yıl evvel yürürlükte olsaydı hayatlar kurtarılabilirdi. Artık yürürlükte ve bugün hayat kurtarıyor” halinde konuştu.

SİLAH LOBİLERİNİ AMAÇ ALDI

Biden ayrıyeten, silah lobilerini maksat aldı. “Bu ülkede hücum silahlarını yasaklayacağız” diyen Biden, “Silah üreticilerini sorumlu tutacağız. Silah sanayisini yeneceğiz. Gerilerindeki büyük paraları ve ayağa kalkıp harekete geçmeyi reddeden siyasetçileri yeneceğiz” sözlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya
Biden, konuşmasını “Tanrı Kraliçe’yi korusun” diyerek tamamladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir