featured

Bir devrin sonu: Oppo ve OnePlus Avrupa’dan çekiliyor mu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oppo ve iştiraki markalarının Avrupa’dan çekileceği bir müddettir söylentiler ortasında. Fransa’dan gelen yeni bilgiler ise Oppo ve OnePlus’ın ülkeden çekilmeye hazırlandığını gösteriyor. Argümana nazaran Oppo, ticari mutabakatlarını iptal etti ve distribütör mağazalar ile münasebetini kesti.

Oppo ve OnePlus, Fransa’dan ayrılmaya hazırlanıyor

Oppo ve OnePlus’ın Avrupa’daki geleceği, teknoloji pazarında belirsizliğe yol açtı. Daha evvel Oppo, Avrupa pazarından çekilme planlarını reddetti ve hatta bu pazara daha fazla yatırım yapılacağını söyledi. Lakin Çinli üreticinin uzun vadeli adımları birebir şeyi söylemiyor.

Fransız kaynaklardan gelen bilgilere nazaran şirket, ülkedeki ticari operasyonlarının durdurmaya başladı. Stok durumlarını pahalandıran Oppo, mutabakatlı olduğu distribütör mağazalar ile mukavele yenilemeyi reddediyor.

Son raporlar, Oppo ve OnePlus satan mağazalara eser sevkiyatlarının durdurulacağı konusunda bilgi verildiğini gösterdi. Mevcut stokların ise kampanyalar üzerinden süratle eritilmesi talep edildi. Bu gelişmeler, şirketin Fransa pazarındaki geleceğine ait kaygıları artırdı.

Oppo’nun ülkedeki ortaklarından biri olan Atmospheres’in, Çinli üretici ile muahede yenilemediği bildirildi. Şirketin Oppo için çalışan tüm çalışanlarını müsaadeye çıkardığı ve mevcut kontratın 30 Haziran’da sona ereceği söyleniyor.

Oppo ise 30 Haziran’dan sonra da Fransa’da satış yapacağını söyleyen bir bildiri yayınladı. Lakin şirketin açıklaması, yeni eserler yerine mevcut müşterilere takviye sunulacağını vurguluyor. Oppo ve OnePlus’ın Avrupa’da ne yapacağını ilerleyen periyotta göreceğiz.

Peki siz Oppo ve OnePlus Avrupa kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir devrin sonu: Oppo ve OnePlus Avrupa’dan çekiliyor mu?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir