featured

Bir sen kalmıştın: Mozilla Firefox, yapay zeka desteğine kavuşuyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelişen teknolojiyle birlikte yapay zeka, hayatımızın birçok alanında kendine yer bulmaya başladı. O denli ki son yıllarda kaydedilen büyük ilerlemeler, bunun süratle geliştiğini gösteriyor. Çabucak her dalda kullanılan yapay zeka, son vakitlerde ise web tarayıcılarına kadar ulaşmayı başardı. Bunun birinci örneği Microsoft Edge oldu. Yapay zeka, artık ise Mozilla Firefox için yolda.

Mozilla Firefox için yapay zeka takviyesi geliyor!

Son yılların trendi yapay zeka, şu ana kadar pek çok tarayıcıda kullanılmaya başladı. O denli ki bunu birinci başlatan şirket, Microsoft oldu. Daha sonrasında ise onu, Google ve Opera takip etti. Bunları gören Mozilla ise geride kalmamak için harekete geçti.

TheInformation’ın haberine nazaran Mozilla, Firefox tarayıcısına bir sohbet robotu entegre edecek. Aktarılan bilgilere nazaran şirketin önünde iki seçenek var. Bunlar OpenAl’nin ChatGPT’si ve Google’ın yakın vakitte tanıttığı Bard.

Hangi sohbet robotunun kullanılacağı şu anda bilinmiyor. Bu, Mozilla’nın Google ve OpenAl ile yapacağı görüşme sonrasında belirli olacak. Bu noktada varsayımlar, Google istikametinde. Zira şirket, Firefox’ta varsayılan arama motoru kalmak için, mutabakat kapsamında her yıl önemli ölçüde ödeme yapıyor.

Tabii arama motoru ile yapay zekanın farklı alanlar olduğunu da unutmamakta yarar var. İki şirketin bir alanda bir muahede yapmış olması, yapay zeka için de anlaşacakları manasına gelmiyor. Mozilla’nın hangi şirketle işbirliği yapacağını önümüzdeki günlerde daima birlikte göreceğiz.

Yapay zeka, Mozilla Firefox’ta neler yapabilir?

Yapay zeka, Mozilla Firefox’ta daha sağlam arama sonuçlarına ulaşmanızı sağlayabilir. Örneğin, Microsoft Edge’deki sohbet robotuna bir soru sorduğunuzda, yapay zeka, internetteki arama sonuçlarını tarayarak bilgi toplar ve size derlenmiş bir formda sunar. Mozilla Firefox’ta da buna emsal bir bilhassa karşılaşabiliriz.

Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Mozilla Firefox, yapay zeka takviyesine muhtaçlık duyuyor muydu? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir sen kalmıştın: Mozilla Firefox, yapay zeka desteğine kavuşuyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir