featured

Bodrum’da lahmacun 450, otel konaklaması 200 bin liraya kadar çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın değerli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum‘da yaz döneminin başlamasıyla birlikte yabancı turist hareketliliği başladı. Bodrum‘a son 100 gün içerisinde 25 bin yabancı yolcu geldi. Hizmet kalitesine nazaran farklı fiyat tarifeleriyle turistler ağırlanıyor.

LAHMACUN BU YIL 450 LİRAYA SATILIYOR

Her bütçeye uygun konaklama hizmeti sağlayan Bodrum‘da kişi başı konaklama hizmeti 450 liradan başlarken, pozisyon ve konsepte nazaran 200 bin liraya kadar çıkıyor. Geçen sene 150 liradan başlayan ve 10 bin euroya çıkan özel plajların giriş fiyatı bu yıl daha netlik kazanmazken, geçen yıl plajlarda lüks işletmelerde 200 TL olan bir lahmacun 450 TL’ye satılıyor.

“GEÇEN SENEYE NAZARAN YÜZDE 45 ARTIŞ”

Bodrum‘a dış sınırlardan son 100 günde 25 bin yolcunun iniş yaptığını söz eden Bodrum Otelciler Derneği Lideri Ömer Faruk Dengiz, “Gelecek haftalarda bu sayının artacağını ümit ediyoruz. Birinci etapta, İngiliz pazar yüklü konuklarımız var. Sonra Rus pazarı geliyor. Rusya’dan uçuşlar gelecek hafta daha da artacak. Geçen seneye nazaran 100 günde ulaştığımız sayılar yüzde 45 artış gösterdi.

“YERLİ KONUKLARIMIZ SEÇİM NEDENİYLE TATİLİ ÖTELEYECEK”

Bodrum- Milas Havalimanı’na inen yabancı konuklarımız Didim ve Milas üzere noktaları da ziyaret ediyor. Bodrum’da kimi oteller açılmadı. Birkaç hafta içinde oteller açılacaktır. Mayıs ayında doluluk yüzde 50 civarında olur, diye düşünüyoruz. Seçim nedeniyle herkes kendi bölgesinde oy kullanacağı için yerli konuk tatili öteleyecek. Bodrum çok özel bir yer. İç pazarda vazgeçilmez bir destinasyondur” dedi.

“450 LİRAYA DA OTEL VAR, 1 MİLYON LİRAYA DA”

Bodrum’da otel fiyatlarının her bütçeye uygun olduğunu belirten Dengiz, “Bodrum’un kıymetli bir destinasyon olduğunu belirten baş karışıklığını kaldırmamız gerekiyor. Günlük kişi başı 450 liraya da otel var. Yüksek dönemde 1 milyon liraya 5 gece konaklama yapılan yerler de var. Bu üslup yerler oteller içerisinde villa ve apart konsepti olarak hizmet veriyor. Burada 7 kişi de konaklayabiliyor.

“BÖLGESEL OLARAK FİYATLAR DEĞİŞKENLİK GÖSTERİYOR”

Bodrum değerli fiyat algısını kaldırmamız gerekiyor. Fiyatlar isme, maliyete ve bölgeye nazaran değişkenlik gösteriyor. Bodrum’da plaj fiyatları daha netleşmedi. Bodrum yalnızca özel plaj işletmeleri ve lahmacundan ibaret değil. Bodrum’da her şey var. Bölgesel olarak fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Bodrum’da 20 liraya da lahmacun var, daha tanınan olan diğer bir bölgede bu fiyat 450 liraya çıkıyor. Lahmacunu 450 liraya satın alan bir kişi partilerden, eğlencelerden ve başka birçok şeyden yararlanabiliyor” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Fazilet Aksoy – İktisat
Bodrum’da lahmacun 450, otel konaklaması 200 bin liraya kadar çıktı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir