featured

BOTAŞ, şirketin Gazprom’a satılacağına yönelik iddiaları yalanladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boru Sınırları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), şirketin Rus petrol ve doğal gaz şirketi Gazprom tarafından devralınacağına yönelik toplumsal medyada yer alan temelsiz argümanlara karşı vatandaşları uyardı.

BOTAŞ’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Son günlerde kimi basın yayın organlarında, BOTAŞ’ın Rus petrol ve doğal gaz şirketi Gazprom tarafından devralınacağına dair temelsiz savlar yer almaktadır. Kelam konusu tezler karşısında kamuoyunu yanlışsız bilgilendirme muhtaçlığı hasıl olmuştur. Bahse bahis haber ve içeriklerde yer aldığı haliyle, Türkiye’nin güç kesimindeki öncü kamu kuruluşu olan BOTAŞ’ın Gazprom Şirketi dahil olmak üzere rastgele bir ülke yahut şirkete satılması/devredilmesi argümanlarının gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.” sözleri kullanıldı.

“TÜM YASAL HAKLARIMIZI GİZLİ TUTUYORUZ”

Açıklamada, dünyada gibisi görülmemiş bir güç krizinin yaşandığı bu devirde, şirketin almış olduğu önlemler sayesinde doğal gaz tedarikinde Türkiye’nin hiçbir sorun yaşamadığı vurgulandı. BOTAŞ’ın yaklaşık yarım asırlık deneyimiyle Türkiye’nin güç arz güvenliğinin teminatı vasfını haiz bir biçimde faaliyetlerini sürdürdüğü, gerçekleştirdiği dev projeler ve yatırımlarla Türkiye’yi güçte merkez ülke maksadına adım adım yaklaştırdığı kaydedilen açıklamada, şirketin bu tıp mesnetsiz savlarla gündeme getirilmesinin amaçlı ve planlı bir hareket olarak görüldüğü aktarıldı.

Açıklamada, ayrıyeten şunlar kaydedildi:

“Enerji kesiminde spekülatif ve olumsuz tesir yaratma maksadı taşıyan, rastgele bir desteği olmayan, büsbütün temelsiz bu argümanlara prestij edilmemesini, bu mesnetsiz savlara karşı tüm yasal haklarımızı gizli tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine hürmetle sunarız”

Kaynak: AA / Fuat Kabakcı – İktisat
BOTAŞ, şirketin Gazprom’a satılacağına yönelik iddiaları yalanladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir