featured

Brezilyalı yarış pilotu Douglas Costa ve sevgilisi Mariana Giordano gizemli hastalıktan öldü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yarış pilotu Douglas Costa ve diş doktoru sevgilisi Mariana Giordano, 3 Haziran’da başlayan ateş, ağrı ve kırmızı döküntüler nedeniyle ömürlerini yitirdi. Douglas, o sırada Mercedes-Benz arabalar için düzenlenen AMG Cup Brasil yarışına katılıyordu. İkilinin vefat sebepleri dang humması, benekli ateş ve leptospiroz olarak bedellendiriliyor.

KIRSAL BÖLGELERİ ZİYARET ETTİLER

9 Haziran’da Douglas, Itupeva’da, Mariana ise Sao Paulo’da defnedildi. Çiftin 3 Haziran öncesi ve sonrasında Campinas ve Camanducaia’daki kırsal bölgeleri ziyaret ettikleri belirtildi. Camanducaia Belediyesi, ikilinin semptomlarının başladığı gün Monte Verde’yi ziyaret ettiklerini fakat burada benekli ateşe yakalanmalarının muhtemel olmadığını açıkladı. Zira hastalığın kuluçka mühleti 2 ile 14 gün ortasında değişiyor.

KESİN SONUÇ İÇİN ALINAN ÖRNEKLER İNCELENECEK

Her ne kadar çiftin bulaşı Monte Verde dışında almış olabileceği düşünülse de, belediye halkın sıhhatini korumak için gerekli tüm epidemiyolojik incelemeleri yapacağını bildirdi. Mevt nedenlerinin belirlenmesi için biyolojik örnekler, 12 Haziran’da Adolpho Lutz Enstitüsü’ne gönderilecek.

YAKINLARI YIKILDI

Çiftin yakınları ve dostları, vefatlarına dair derin kederlerini lisana getirdiler. Mariana’nın bir hastası, “Her vakit ağrılarım için yeni bir tanım bulurdu. Bana çok yeterli bakardı. Yeterli ve cömert insanlara muhtaçlık duyan Rab’ın yanında olmalılar, zira öbür bir açıklama yok,” dedi.

DENGUE NEDİR?

Dengue, sivrisinekler tarafından bulaşan ve baş ağrısı, ateş, eklem ağrıları ve deri döküntüsü ile kendini gösteren bir viral hastalık. Benekli ateş, deride küçük sistemsiz lekeler ile bariz, şiddetli ateşli hastalıkların genel ismi. Leptospiroz ise, hayvanlardan insanlara bulaşan ve sarılık, menenjit ve böbrek yetmezliği ile karakterize bulaşıcı hastalıklardan biri.

Brezilyalı yarış pilotu Douglas Costa ve sevgilisi Mariana Giordano gizemli hastalıktan öldü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir