featured

CFTC, Bir Davanın Daha Kazananı Oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı hakkındaki davayı kazanarak 3,4 milyar dolar gelir elde etti.

ABD mali düzenleyicisi tarafından düzenlenen BTC dolandırıcılık davası sonuçlanmış oldu. Hakim, CFTC’nin davayı kazanarak 3,4 milyar dolarlık kazanç sağlayacağını açıkladı. Sonuçlanan dava ile ilgili yorumda bulunan CFTC, bunun “bir CFTC davasında verilen en yüksek sivil para cezası” olduğunu söyledi. BTC dolandırıcılık planlarına karşı savaş açan CFTC, bu savaştan galip gelerek rekor düzeyde bir gelir elde etti.

CFTC’nin Hameleleri Devam Ediyor

CFTC’nin 27 Nisan’da yapılan bir açıklama, Teksas Bölge Mahkemesi Yargıcı Lee Yeakel’in, Cornelius Johannes Steynberg’e döviz işlemleri ve BTC içeren sahte bir emtia havuzu planının içersinde olduğunda dolayı ceza ödemesini emretmişti. Son haftalarda kripto paralara ve kripto borsalarına odaklanan CFTC, kripto yatırımcısının yeni odağı haline geldi.

Yakın zamanda da Binance’a dava açmış olan CFTC, birçok kuruluşa yönelik hamelerini sürdürüyor. Son davasından rekor değerde gelir kazanan CFTC’nin sıradaki hedefinin ne olacağı merak konusu.

CFTC, Bir Davanın Daha Kazananı Oldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir