ChatGPT kullanıcılarına artık daha iyi yanıtlar verecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son devirde en çok dikkat çeken teknoloji hiç kuşkusuz yapay zeka. Şirketler son devirde yapay zeka çalışmalarına sürat verirken bu hususta değerli atılımlar yapan kurumlardan birisi de Microsoft oldu. Microsoft bugün düzenlenen aktiflik ile birlikte ChatGPT konusundaki değerli adımlarını duyurdu.

Bing artık ChatGPT’nin varsayılan arama motoru olacak

2022 yılının sonunda kullanıma sunulan ve yapay zeka teknolojisinin geldiği noktayı gözler önüne seren ChatGPT’de artık yeni bir periyot başlıyor. Microsoft, Bing Search’ün daha alakalı ve potansiyel olarak daha yeni sonuçlar sağlamak için ChatGPT’ye entegre edildiğini duyurdu.

Bu gelişme ile birlikte artık ChatGPT, kullanıcılara bilgi sağlamak için artık kendi modellerine yahut eklentilerini kullanmak zorunda kalmayacak. Bing bundan bu türlü “varsayılan arama motoru” olarak hareket ederek ChatGPT’nin internetten cevaplar almasına ve alıntılar yapmasına imkan tanıyacak.

Microsoft ve OpenAI, sohbet robotunu geliştirmek için son periyotta sıkı bir biçimde çalışıyor. Bing arama motorunun ChatGPT’ye eklenmesi ile birlikte sohbet robotu artık daha net bilgilere ulaşabilecek. ChatGPT, rastgele bir bilgiye erişmek için daha evvel sadece ferdî eklentilere bel bağlıyordu.

Bu gelişmelerin yanı sıra Bing artık ChatGPT, Microsoft 365 Copilot ve bunun üzere birçok uygulamaya mesken sahipliği yapabilecek. Eklenti odaklı bir platform haline gelmesi planlanan Bing, seyahat ve alışveriş üzere bahislerde da kullanıcılarına çeşitli seçenekler sunacak.

Yapılan açıklamaya nazaran ChatGPT hesapları kısa müddet içerisinde Bing eklentisine kavuşacak. Ayrıyeten arama motorunun eklenti tecrübesinin de yakın vakitte kullanıma sunulması bekleniyor. Microsoft ve OpenAI birlikte çalışarak ChatGPT’yi daha üst düzeylere çıkaracak üzere görünüyor. Pekala siz ChatGPT ve Bing eklentisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

ChatGPT kullanıcılarına artık daha iyi yanıtlar verecek!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir