featured

CHP’de seçimin faturası ona kesilmişti! Onursal Adıgüzel’in yerine gelen isim belli oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Onursal Adıgüzel, “Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına karşın, Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine ziyan vermemek ismine 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm vazifemden ayrılıyorum” diyerek seçimin sonraki akşamı CHP Bilgi ve İrtibat Teknolojilerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcılığı misyonundan ayrıldığını duyurmuştu. Gündem yaratan istifa kararı sonrası Adıgüzel’in yerine gelen isim aşikâr oldu.

Onursal Adıgüzel

KRİTİK MİSYON İHTİLAL BARIŞ ÇELİK’İN

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Önderi Kılıçdaroğlu’nun altında imzasının bulunduğu görevlendirme yazısında, “Sayın Devrim Barış Çelik ; 17 Mayıs 2023 tarihi prestijiyle ‘Bilgi ve Bağlantı Teknolojilerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı’ olarak görevlendirilmiş bulunmaktasınız. Saygılarıma” sözleri yer aldı.

Devrim Barış Çelik

DEVRİM BARIŞ ÇELİK KİMDİR?

Kayseri’de 1978 yılında devlet memuru bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Aydın Nazilli’de başlayan ilköğretimini ailesinin tayini nedeniyle İzmir Balçova Orhangazi İlkokulu’nda tamamladı. Balçova Lisesi’nin orta kısmından sonra İzmir Selma Yiğitalp Lisesi’ni bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu İdaresi Kısmı’ndan mezun oldu.

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi Anabilim Kolu, Siyasal Davranış Bilim Kısmı’nda yüksek lisansını tamamlayarak, bilim uzmanı oldu. Hala birebir bilim kolunda doktora tez çalışmasını yürütmektedir. Ayrıyeten, Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Lokal İdareler Ana Bilim Kolu, Mahalli Yönetimler ve Yerinden İdare Bilim Kısmı’nda da yüksek lisansa devam etmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda başladığı siyasete, Parti Okulu eğitmeni olarak devam etmiş, partinin görevlendirdiği çeşitli vilayetlerde üye temel eğitimi, eğitici eğitimi ve aday adayı eğitimleri vermiştir. CHP Genel Merkezi’nde seçim bildirgeleri, kampanya ve seçim stratejileri hazırlama kurullarında çalışmış, BYKP bünyesinde akademik toplantı, konferans ve çalıştaylarının tertibinde misyon almıştır.

24’üncü ve 25’inci devirde İzmir milletvekili aday adayı da olan İhtilal Barış Çelik, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi‘nin İzmir 1nci Bölge 12nci sıra milletvekili adaylığı yapmıştır. Müteaddit kereler mahalle, ilçe ve vilayet delegelikleri yapmış olup, Cumhuriyet Halk Partisi‘nin 37nci İzmir Vilayet Kongresi’nde “Kurultay Delegesi”, 37nci Olağan Kurultayı’nda ise “Parti Meclisi Üyesi” seçilmiştir. Hala, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi olarak “Doğu ve Güneydoğu/Doğu Masası Koordinatörü” ve “Saha Tahlil Masası Koordinatörü” vazifelerini yürütmektedir. İzmir 1’inci Bölge 8’inci sıra milletvekili adayıdır.

Kaynak: ANKA / Şimdiki
CHP’de seçimin faturası ona kesilmişti! Onursal Adıgüzel’in yerine gelen isim belli oldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir