featured

Çin’de 25 çocuğu zehirleyen anaokulu öğretmeni idam edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2019’da Çin’de 25 çocuğu zehirleyen anaokulu öğretmeni, idam edildi. Öğretmen, meslektaşıyla yaşadığı bir tartışma sonucunda ‘intikam’ almak gayesiyle çocukların yulaf lapasını zehir koymuştu.

MESLEKTAŞINDAN İNTİKAM ALMAK İÇİN ZEHİRLEDİ

39 yaşındaki Wang Yun, 4 yıl evvel Jiaozuo’daki Mengmeng Anaokulu’nda okuyan öğrencileri zehirledikten sonra tutuklanmış ve daha sonra idam cezasına çarptırılmıştı. Wang, meslektaşıyla tartıştıktan sonra intikam almak için meslektaşının öğrencilerinin kahvaltısına sodyum nitrit koyduğu argüman edildi. Öğretmen, mevt cezasına itiraz etmiş lakin başarılı olamamıştı. Cezası, 2020 Eylül ayında birinci sefer Jiaozuo kenti orta halk mahkemesi tarafından verilmişti.

“ÖĞRENCİLERİN VEFATINA SEBEP OLDU”

İdam cezası veren mahkeme şu ifadeyi kullandı; Wang, 2019 Mart’ta ‘öğrenci idaresi konularında’ meslektaşı Sun ile uyuşmazlığa düştükten sonra sodyum nitrit satın alıp öğrencilerin yemeğinin içine koydu. Sonraki sabah, yemek hami olarak kullanılan lakin çok maruz kalındığında toksik ve potansiyel olarak ölümcül olabilen bu kimyasal bileşiği kullanarak öğrencilerin vefatına sebep oldu.

ÇİN’İ SARSTI

23 çocuğun kahvaltılarını yedikten sonra kusmaya ve bayılmaya başlamasından sonra polis 27 Mart 2019’da Wang’ın öğrencileri zehirlediği savı üzerine bir soruşturma başlattı. Yetkililer daha sonra toplamda 25 çocuğun, Çin’i sarsan ve global manşetlere taşınan bu olayda zehirlendiğini tespit etti.

Çin’de 25 çocuğu zehirleyen anaokulu öğretmeni idam edildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir