featured

Çipras’ın “Türk” gafı Yunanistan’ı karıştırdı: Olayı büyütmeyin, Türkler duymasın

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yunanistan‘da ana muhalefet SYRİZA’nın başkanı eski başbakan Aleksis Çipras, Yunan kanalı Alpha Tv’ye röportaj verdi. Çipras’ın program esnasında yaptığı “Türk” gafı gündeme oturdu.

“TÜRK AZINLIK”

Çipras, Batı Trakya’daki halk için, “Türk azınlık” dedi. Eski Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanis’e reaksiyon gösteren Çipras, “Batı Trakya’ya gidip Türk azınlığa şantaj yaptı” tabirlerini kullandı.

“AFERİN ÇOK GÜZEL DEDİN”

Resmi telaffuzlarda, Batı Trakya’daki halk için “Müslüman azınlık” sözünün kullanıldığı Yunanistan’da Çipras’a reaksiyonlar yükseldi. Bir toplumsal medya kullanıcısı, Çipras’i, , “Aferin çok âlâ dedin” diyerek iğneledi. Çipras’ın konuşması sırasında bazen Müslüman bazen de Türk azınlık dediğine dikkat çeken bir öbür toplumsal medya kullanıcısı ise, “Bu durumu çok gündemde tutmayın Türkler fark edip güler” tabirlerini kullandı.

“ÇİPRAS İKİYÜZLÜ”

Yunan gazetesi Xronos.gr Çipras’ın kazara ‘Türk azınlık’ dediğini tabir ederek “Konuşmasının kimi yerlerinde de Rum Müslüman dedi” kelamlarına yer verdi. Birebir vakitte gazete, Çipras’ın ikiyüzlülükle suçlandığını da belirtti.

“DÜZELTİLEMEZ”

The Toc gazetesi ise, Meclis üyesi Adonis Georgiadis’in paylaşımına yer verdi. Georgiadis, “Tüm olanlardan sonra, Yunanistan’ın eski Başbakanı ve şimdiki Muhalefet Önderi’nin Trakya’daki Müslüman azınlığa ‘Türk’ demesi hakikaten inanılmaz…. Düzeltilemez” dedi.

Çipras’ın “Türk” gafı Yunanistan’ı karıştırdı: Olayı büyütmeyin, Türkler duymasın

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir