featured

Compass of the Destiny: İstanbul, Eylül’de Steam Üzerinden Yayınlanacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmişte RONIN: Two Souls oyununu geliştiren M11 Studio’nun 5Deniz çatısı altında geliştirilen yeni oyunu Compass of the Destiny: Istanbul, 15 Eylül 2023’te oyuncularla buluşacak.

Fıtrat, pusula ve daha birçok eşsiz mekaniğin bulunduğu oyun Unreal Engine 5 ile gelişiriliyor. Unreal Engine 5’in tüm teknolojilerinden yararlanan stüdyo ayrıyeten Motion Capture teknolojisinden yararlanarak animasyon tarafını da güçlendiriyor.

İzometrik Aksiyon/RYO olan Compass of the Destiny: İstanbul, bu cinsin Türkiye’de geliştirilen birinci örneği. 17. Yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’nda geçen oyunun öyküsü ve birçok karakteri tarihte yaşamış karakterleri baz alıyor.

Gerçek olaylara dayanan bir kıssaya gizemli bir bakış

Kahramanı vazifelere gönderen Müneccim Ahmed Dede, Girit Savaşı, Venedik-Osmanlı alakası ve İstanbul’un tüm özellikleri ayrıntılı bir araştırma sonucunda oluşturularak oyuna eklenmiş. 17. yüzyıl Osmanlı Devleti’nde ve dünyada yaşanan olaylar araştırılmış ve tarihî olarak gerçek olan bu kıssalar fantastik ögelerle harmanlanarak oyunculara sunulmuş.

Geliştiriciler İstanbul’un Avrupa yakasını o yılların estetiğine ve mimarisine nazaran tekrar düzenlediklerini belirtiyor. Küçük Piyale, Şişhane, Galata ve daha birçok bölgenin bulunduğu oyunda ayrıyeten Fıtrat hartaları bulunacak. Bu Fıtrat haritaları öbür RPG oyunlarından aşina olduğumuz zindan vazifesini görecek ve oyuncular bu bölgelerde yetenek edinmenin yanı sıra karakterlerin art plan öykülerine dair geçmişten bilgiler alabilecekler.


Oyun hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak ve geliştirme sürecindeki yenilikleri takip etmek için burayı tıklayarak oyunun Twitter hesabını takip edebilir, geliştiricilere dayanak olmak içinse üstteki görseli yahut burayı tıklayarak Steam üzerinden oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz!

Compass of the Destiny: İstanbul, Eylül’de Steam Üzerinden Yayınlanacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir