featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İstanbul’daki boş evlerle ilgili bakanlık harekete geçiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez çeşidi sonrası uçakta yaptığı açıklamada, kira fiyatlarının artmasına neden olan boş konutlarla ilgili bakanlığın çalışmasının olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Bakanlığımızın hususla ilgili çalışması var. Bu çalışmayla da bunların üzerine üzerine gideceğiz. Yani bunların yanına bu kar kalmayacak. Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz.” dedi.

KİRA FİYATLARIYLA İLGİLİ HAREKETE GEÇİLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 gün süren Körfez çeşidi sonrası uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ait açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın belini büken kiralık meskenlerin fiyatların artışına ait dikkat çeken iletiler verdi.

“BUNLARIN YANINA KAR KALMAYACAK”

“Sektör temsilcileri, yalnızca İstanbul’da 100 bin atıl konut olduğunu söylüyorlar tamamlanmamış, yarım kalmış. Bunlar bölüme kazandırılabilir mi? Boş duran meskenler de kira fiyatlarını etkiliyor. Kimi ülkeler boş duran konutlardan yüksek vergi alıyor bilgisi var. Bu türlü bir şey olabilir mi Türkiye’de de?” sorusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan şu formda yanıtladı: “Şimdi Bakanlığımızın mevzuyla ilgili çalışması var. Bu çalışmayla da bunların üzerine üzerine gideceğiz. Yani bunların yanına bu kar kalmayacak. Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz.”

“VATANDAŞIMIZI BİR AVUÇ AZINLIĞIN KAR HIRSINA KURBAN EDEMEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Vatandaşlarımızı açgözlü bir avuç azınlığın kâr hırsına kurban edemeyiz. Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek, enflasyona ezdirmemek için yaptığımız artırımlara göz diken konut sahipleri bunun bedelini ödemek zorunda kalacak. Hangi mevzuda olursa olsun fahiş fiyat artışlarına giden, piyasanın istikrarını bozan yaptığı davranışın cezasını çekecektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İstanbul’daki boş evlerle ilgili bakanlık harekete geçiyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir