featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan Körfez turuna çıkıyor! 200’den fazla iş insanı da eşlik edecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEİK, Körfez tipi kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirakiyle Suudi Arabistan, Katar ve BAE’de iş forumu düzenleyecek. Suudi Arabistan- Türkiye İş Forumu 17 Temmuz’da Cidde’de, Katar- Türkiye İş Forumu 18 Temmuz’da Doha’da, BAE- Türkiye İş Forumu da 19 Temmuz’da Abu Dabi’de gerçekleştirilecek. Erdoğan’a bu seyahatte 200’den fazla da iş insanı eşlik edecek.

“İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRELİM DİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta Körfez cinsine ait şunları söylemişti: “Arkadaşlarımı evvelden gönderdim. Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri buraları dolaştılar. Biz de bir heyetle gideceğiz. Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri’ni dolaşarak onlarla aramızdaki her türlü bağlantıları daha da güçlendirelim istiyoruz. Hatta bugün Muhammed bin Zayed aradı. Merak ediyorlar. Ne oldu, nasıl gitti falan. Dedik ki ‘Nasıl olsa Çarşamba günü sizdeyiz. Orada etraflıca bunları görüşürüz.’ Katar’dan oraya gideceğiz, Suudi Arabistan’a, Katar’a geçeceğiz ve umutluyum.

“VERECEKLERİ DAYANAKLARI GÖRME İMKANIMIZ OLACAK”

Ön ziyaretlerde arkadaşlarımız muhakkak bilgilendirmeleri yaptılar. Yapacağımız ziyarette de Türkiye’ye verecekleri takviyeleri şahsen görme, yaşama imkanımız olacak. Daha evvel yaptığım görüşmelerde kendileri söyledi. ‘Türkiye’ye önemli yatırımlar yapmaya biz hazırız.’ Bunu bu ziyaretle birlikte de inşallah noktalamış olacağız. Bu yatırımlar tahminen bizde olacak, tahminen Suudi Arabistan’da, Katar’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde olacak.”

Kaynak: AA / Deniz Çiçek Palabıyık – İktisat
Cumhurbaşkanı Erdoğan Körfez turuna çıkıyor! 200’den fazla iş insanı da eşlik edecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir