featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sandıklar, ‘Erdoğan’ı düşürmemiz lazım” diye talimat veren Biden’a da cevap verecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye Belediye Meydanı’nda gerçekleşen halk buluşmasına katıldı. Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Demokratik Sol Parti Genel Lideri Başkan Aksakal, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe yer aldı.

“BU SEVGİ SELİ ZAFERİMİZİN MUŞTUSUDUR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı hepimizin yüzyılı olacak. İnşallah Ümraniye’den yükselen şu sevgi seli yarın akşam sandıktan çıkan zaferimizin muştusudur” sözlerini kullandı.

“SANDIKLAR BİDEN’A DA YANIT VERECEK”

Konuşmasında ABD Lideri Biden’a reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne diyor Bay Bay Kemal, Rusya’ya biz yaptırım uygularız diyor. Ya Bay Bay Kemal bu ne akıldır? Bu nasıl anlayıştır? Bugüne kadar biz tarım eserlerinde Rusya bizim en değerli müttefiklerimizden bir tanesi. Savunma sanayiinde o denli, tıpkı halde şu an turist akınında 5 buçuk milyona yakın turist bize Rusya’dan geliyor. Bunu ne yapacaksın? Amerika’dan aldığın talimatla mı yapacaksın? Biden’dan aldığın talimatla mı yapacaksın? Biden, Erdoğan’ı düşürmemiz lazım diye talimatı verdi bunu ben biliyorum, bütün halkım biliyor. Artık yarın sandıklar demek ki Biden’a da bir yanıt verecek.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Rusya’nın hükümet sözcüsü ne diyor, diyor ki palavra söylüyor, açıklasın, ispat etsin diyor. Var mı ispatı yok. Bu türlü duyduk diyor. Kanıt yok ancak olabilir diyor. Bu nasıl siyaset. Benim milletim sana bu ülkeyi teslim etmez. Türkiye‘yi uzak tutmak için tüm dünyanın hayranlıkla izlediği bir diplomasi istikrarı kurduğumuz Rusya Ukrayna Savaşı’na balıklama dalacaklar. Zati şimdiden dokunma kelamı verdikleri savunma sanayimizi çökertip kazanımlarımızı birer birer ortadan kaldıracaklar. Dışarıya uçak, helikopter, İHA, SİHA, gemi, roket yazılım satan bir Türkiye‘den bunların hepsini tefecilerden alabilirlerse alınan borçla tedarik eden bir Türkiye‘ye yol açacaklar. Türkiye Yüzyılı yaptığımız için atakları birer birer fonksiyonsuz hale getirecekler. Karadeniz’de bulduğumuz gazı, Gabar’da çıkardığımız petrolü üstüne tekrar beton döküp terk edecekler. Hayali bir tablodan bahsetmiyorum. Türkiye bunların hepsini yaşadı.

“TERÖR VE TEFECİ TEZGAHINI DA EZİP GEÇERİZ”

Biz, 14 Mayıs seçimlerini ülkemizin geleceğine, milletimizin kazanımlarına, devletimizin gayelerine sahip çıktığımız bir demokrasi şöleni olarak görüyoruz. Ey Türkiye, ey İstanbul, ey Ümraniye, bu çabada bizimle misin? Daha şimdiden sandıkta tezahür edecek, ulusal iradeye gölge düşürmek için kırk takla atanlara karşı sandığın gücünü göstermeye hazır mısın? Mertçe yarışmak yerine, genel başkanlığa geldikleri üzere rakiplerini kasetle elemeye çalışanlara karşı sandığın namusuna sahip çıkacak mısın? İktidarı, milletin gönlüne girmek değil de, terör örgütleriyle kol kola görmekte onların gönlüne girmekte, sandığa dar etmeye hazır mısın? Talimatı Kandil’den alanlara gereken yanıtı sandıkta vermeye hazır mısın? Ülkenin bedellerini, yabancılara, tefecilere peşkeş çekme kelamı verenleri o sandığa gömmeye hazır mısın? Türkiye Yüzyılı’na giden yolda yarım kalan programlarımızı, projelerimizi yatırımlarımıza tamamlamak için bizimle birlikte olmaya hazır mısın? Bunun için ne yapacağız, yarın sandıklar kapanana kadar durmadan, dinlenmeden çalışmaya var mısın? Dostlarımıza, arkadaşlarımıza, akrabalarımıza selamımı söyleyecek, yarının ne için değerli olduğunu anlatacağız. Yanlışları göstereceğiz, doğruları göstereceğiz. Ne gerekiyorsa yapacağız ve bu işin birinci cinste bitmesini sağlayacağız. Allah’ın müsaadesiyle koalisyon masasını da yıkıp geçeriz, terör ve tefeci tezgahını da ezip geçeriz.

“SEN İSTANBUL’DA TURİST MİSİN?”

Benim gençlerim, bunlara geleceğini emanet eder mi? Yav bunlar terörist. Teröristlerle el ele, kol kola dolaşanlara benim ülkemi emanet eder mi? Benim hanım kardeşlerim bunlara evladını emanet eder mi? Öyleyse yarın ne yapacağımızı biliyoruz değil mi? Bir oy bu kardeşinize, bir oy cumhur ittifakına. Türkiye Yüzyılı’nın yükselişi şimdiden güzel olsun. Ümraniye tulum çıkarmalı, tulum. Ümraniye buna hazır mı? Benim tanıdığım Ümraniye sandıkları patlatır. Milletimizle her buluşmamızda bir şey söylüyoruz. Diyoruz ki biz 21 yılda ülkemize asırlık eser ve hizmetler kazandırdık. Pekala bu Bay Bay Kemal’in bir referansı var mı? Ben şunları yaptım diyebileceği bir eser var mı? İstanbul’a bir tane belediye lideri getirdi, adamın belediyede durduğu yok. Artık de işte bakıyorsunuz Van’dan çıkıyor. İstanbul’u sel alıp götürüyor o nerede kayakta, nerede kızakta, nerede Bodrum’da. ya sen İstanbul’un belediye lideri mısın yoksa İstanbul’da turist misin? Bunlara gereken karşılığı vermeye Pazar günü yani yarın hazır mıyız?

“AK PARTİ’YE LGBT SIZAMAZ”

Gizli kapıların ardında Kılıçdaroğlu bunlarla neyi konuşuyor, terörün bundan sonraki sürecini konuşuyor. Benim milletim bu teröristlerle el ele olanlara yarın yürü demeyecektir. Ne yapıyor? Bir tane kendilerine nazaran bir şey hazırlamışlar. Haydi, haydi, haydi. Gerisinde kim var? Teröristler var. Bu millet terörizmden çok çekti. Benim milletim sana yürü demeyecek. Benim milletim ne diyor? Yürüyeceksin, millet yürüyecek gerinden diyor. Yürüyecek miyiz birlikte, yarın bunun kararını veriyor muyuz? Karneniz iyi olsun. Koalisyon masasında karnesinde yalnızca bitirmek yalnızca yıkma, yalnızca önüne gelene kelam vermek var. Bunlarda palavra diz uzunluğu. İnşallah yarın sandıkta bunları gördükleri hayalden uyandıracak, ülkenin kazanımlarını o denli diledikleri üzere harcayamayacaklarını göstereceğiz. Bu CHP LGBT’ci mi? Yanındaki YETERLİ Parti LGBT’ci mi? HDP LGBT’ci mi? Masadaki küçükleri aslında saymıyorum onlar da aslında sus pus. Demek onlar da kabul ediyor lakin AK Parti’ye LGBT sızamaz. MHP’ye LGBT sızamaz. Cumhur İttifakı’na LGBT sızamaz. Zira biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur. Bu güçlü aileleri de aslında seçim öncesi adımlar atmıştık seçim mani oldu. Seçim sonrası bu adımı yeniden atacağız Allah’ın müsaadesiyle bunu yasalaştırmamız halinde de yola emin adımlarla yürüyeceğiz”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sandıklar, ‘Erdoğan’ı düşürmemiz lazım” diye talimat veren Biden’a da cevap verecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir